Pääseekö melomalla Tikkakoskelle?

Katselin Jyväskylän kartasta, että Tuomiojärveltä on jokien ja järvien kautta vesiyhteys Tikkakoskelle saakka. Ovatko nämä joet kulkukelpoisia esim. melojalle vai joitakin ojapahasia?
3537
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Puuppolassa taitaa joutua vähän matkaa kantohommiin...

Äänestä

selälle pääset mut sit luovu ajatuksesta , siinä on padot sahan kohalla ylöspäin ja sit koko loppuosuus on aikamoista ryteikköä , ei oikeen melottavissa

mutta korttajärvelle helppo nakki , soutuveneelläkin

Äänestä

kiitos vastauksista!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Katselin Jyväskylän kartasta, että Tuomiojärveltä on jokien ja järvien kautta vesiyhteys Tikkakoskelle saakka. Ovatko nämä joet kulkukelpoisia esim. melojalle vai joitakin ojapahasia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu