Seurustelen tällä hetkellä tytön kanssa, joka on pettänyt minua monesti, niin sängyssä ja suudellen. Mutta mä rakastan tätä ihmistä hyvin paljon, ollaan oltu niin kauan yhessä. Eikä hän enää ole tehnyt mitään tällästä vähään aikaan.
Kuvioon on tullu tyttö, joka on kiinostunut minusta ja minä hänestä, en kuitenkaan ole sortunut pettämään ja tyttöni tietää tästä, mutta silti..tyttöni oli viime yön erään toisen luona yötä ja nään hänet kohta. Pelottaa että hän jälleen tunnustaa jotain viime yöstä..mitä teen?
mitä teen?
7
857
Vastaukset
- keiju
Ymmärrän että rakastat tyttöäsi, ja hän omalla tavallaan sinua, ei vain kunnioita, mikä on myös hyvin tärkeää. Ei kunnioita eikä liioin välitä tunteistasi, on itsekäs ja tunnevammainen.
Anteeksi kovat sanat, mutta pettäminen EI kuulu parisuhteeseen, saati oikein tapakäyttäytymisenä.
Asiat ovat vaikeita, mutta toivon että teet oikean ratkaisun myös tulevaisuutesi kannalta.
Tsemmppiä ja muista kunnioittaa ja rakastaa myös itseäsi! - Jennifer
..mitä tuossa tilanteessa tulisi tehdä, mutta tuntuu, että keskustelu tyttöystävän kanssa ei olisi pahitteeksi:)
- hölmö
joo kuulostaa jokseenkin tutulta!
mutta eipä siinä tapauksessa paljon muuta voi ku unohtaa semmonen muija...parisuhde ei todellakaan ole parisuhde jos toinen osapuoli juoksee muissa naisissa!
tiedän miltä susta tuntuu...itsekkin yritän unohtaa exääni joka teki elämästäni aluksi niin ihanaa ja lopuksi yhtä helvettiä!
tein viisaasti ja lopetin koko touhun...noh...melkein kokonaan...aina silloin tällöin huijaan itseäni viettämällä hänen kanssaan yhdenillan juttuja! ja paskaahan siitä vaan seuraa! hirveä morkkis ja pahamieli! hän kun ei ole tasapainoista tai sitoutuvaa tyyppiä nähnytkään! olisikin paras että pääsisin tunteistani yli häntä kohtaan...ja voisin rakastua uuteen ihanaan naiseen! hän kun rikkoo mua oltiin me sit yhdessä tai erikseen!
mutta voimia myös sinne...ei kannate oikeasti tuhlata elämää sellaiseen ihmiseen joka ei ole sinun arvoinen...niin, oon paraskin puhumaan:) mutta yritetään!- cirve
No eilen tää mun tyttöni..(nyt EX) :)..hakkas mut..että sellasta..mutta tää uus tyttö on ihan erilainen kuin tuo "vanha" ja kaikki on periaatteessa hyvin vaik ei silti oo..en vaan voi unohtaa eksääni..=/ mutta kai se on pakko :)
"hölmö"..olis kiva saada sun sähköpostiossu?? olis kiva viel jutella, jos vaan kiinostaa :)??!!? - Voimia
cirve kirjoitti:
No eilen tää mun tyttöni..(nyt EX) :)..hakkas mut..että sellasta..mutta tää uus tyttö on ihan erilainen kuin tuo "vanha" ja kaikki on periaatteessa hyvin vaik ei silti oo..en vaan voi unohtaa eksääni..=/ mutta kai se on pakko :)
"hölmö"..olis kiva saada sun sähköpostiossu?? olis kiva viel jutella, jos vaan kiinostaa :)??!!?En ole asiantuntija, mutta kuulostaa kauhealta. Ymmärsin, että juuri tämä ex-puoliskosi oli se, joka petti jatkuvasti, ja nyt vielä käytti väkivaltaa???
Rankkaahan se on jos rakastaa, mutta sun on suojeltava itseäsi. Tuntuu, että kärsit niin henkisesti kuin fyysisestikin exäsi kanssa.
Minä sain kerran tuta "töytäisyn" seinää vasten exältäni, kun kerroin, etten rakasta häntä. Fyysisesti tilanne ei ollut niin järkyttävä, että olisin edes mustelmaa saanut, mutta henkisesti kokemus oli aivan kauhea. Toisaalta hänen käytöksensä auttoi minua myös lähtemään suhteesta helpommin. Nyt parin vuoden jälkeen hänestä on mielessäni vain ikävä muisto. En osaa muistaa niitä hyviäkään asioita, joita ehkä joskus oli. Väkivalta on erittäin brutaali ase. - Mimi
Voimia kirjoitti:
En ole asiantuntija, mutta kuulostaa kauhealta. Ymmärsin, että juuri tämä ex-puoliskosi oli se, joka petti jatkuvasti, ja nyt vielä käytti väkivaltaa???
Rankkaahan se on jos rakastaa, mutta sun on suojeltava itseäsi. Tuntuu, että kärsit niin henkisesti kuin fyysisestikin exäsi kanssa.
Minä sain kerran tuta "töytäisyn" seinää vasten exältäni, kun kerroin, etten rakasta häntä. Fyysisesti tilanne ei ollut niin järkyttävä, että olisin edes mustelmaa saanut, mutta henkisesti kokemus oli aivan kauhea. Toisaalta hänen käytöksensä auttoi minua myös lähtemään suhteesta helpommin. Nyt parin vuoden jälkeen hänestä on mielessäni vain ikävä muisto. En osaa muistaa niitä hyviäkään asioita, joita ehkä joskus oli. Väkivalta on erittäin brutaali ase.Ikäviä tuollaiset tilanteet. No, onneksi sinulla on nyt uusi mukava tyttö, toivottavasti saat hänen kanssan tasapainoisen suhteen.
Kun puoliso pettää ja käyttää väkivaltaa, niin se murtaa roimasti itsetuntoa. Yritä muistaa rakastaa myös itseäsi ja unohtaa se eksäsi.
Voimia sinulle ja parempaa syksyä. - cirve
Mimi kirjoitti:
Ikäviä tuollaiset tilanteet. No, onneksi sinulla on nyt uusi mukava tyttö, toivottavasti saat hänen kanssan tasapainoisen suhteen.
Kun puoliso pettää ja käyttää väkivaltaa, niin se murtaa roimasti itsetuntoa. Yritä muistaa rakastaa myös itseäsi ja unohtaa se eksäsi.
Voimia sinulle ja parempaa syksyä.tässä sattui juuri kaksi tuntia sitten uusi "pahoinpitely"..käsi kuvattiin mutta ei onneksi ollut muuta kuin pieni venähdys ja pääni aukesi ja siinä on pieni haava joka vuotaa verta..mutta nyt olen onnellinen uuden tyttösen kanssa :)!!
Kiitos kaikille ketkä ovat vastailleet :)!! *halaus*
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455130Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1191626Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151459Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "501376- 131183
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4107081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171037Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76999Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60817Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27793