G:minkä

Mielenkiinnosta kysyn että minkä ikäisiä te mummot ja vaarit ootte? Ja kuinka monta lastenlasta teillä on?Itse 38 v ja vaari 50 v,lapsenlapsia 2
6613
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ja lastenlapsia on 3.
Lasten "vaari" on 26, mutta luonnollisestikaan ei biologisesti isoisä vaikka käytännön tasolla sitä onkin.

Äänestä

3 lapsen mummo.Vanhin lapsenlapsi on 4 -vuotias.

Äänestä

4 ihanaa tytöntylleröä 2v,1.5v,7kk ja3kk ja itse olen 47

Äänestä

36 v

toinen mummi on 80 v ja vauva nyt vuoden vanha.

Äänestä

Minä olen 21v. minulla on 2kk ikäinen poika ja vanhempani ovat 43 ja 45 vuotiaat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ikäisiä mummoja/ vaareja kirjoitti:

Mielenkiinnosta kysyn että minkä ikäisiä te mummot ja vaarit ootte? Ja kuinka monta lastenlasta teillä on?Itse 38 v ja vaari 50 v,lapsenlapsia 2

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu