vyötäröni, reiteni, käsivarteni jne ovat silmissäni kasvaneet, mutta mittanauhan mukaan olisin laihtunu, mikä siinä ny on että kokoajan tuun vaa läskimmäks, ihme hommaa tääki ny sitte..
mitämitä ihmettä??
lihonu?
5752
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
muiden silmissä sinä kuihdut olemattomiin, kun taas sinä itse näet itsesi aina liian lihava riippumatta siitä kuinka laiha olet.
mittanauhan mukaa laihtunu... Masentavaa :(
en tunne itteeni laihaksi ja solakaksi. tunnen itteni lihavaksi läskiksi epäonnistujaksi. Nyyh.
no tuo asia on lienee tuttu kaikille jotka ko sairauden kanssa taistelevat. Mitä pienemmäksi muutut, sitä isommalta omissa silmissäsi näytät ja tunnet vaan lihovasi. Sehän tästä niin pirullista tekeekin =( Ja tuon takia myös parantuminen liene vaikeaa, koska et ole koskaan omasta mielestäsi tarpeeksi laiha. Tosin laihtuminen on vain oire, joka sairaudesta näkyy, pinnan alla kuohuu paljon muutakin kuin se, kuinka laiha on. Ainakin itsellä asia on näin.
oon laihtunu yli 30 kiloo siit mitä olin ku olin ylipainonen, nyt näytän omis silmis yhtä lihavalt (tai joskus lihavammalt) ku mitä olin sillon... En kai koskaan tuu oleen tarpeeks laiha :/
Niin, tuo on kyllä ihan totta. Itse olen tasan puolet pienempi nyt kuin aikoinaan kun olin painavammassa kunnossa. Silloin voin henkisesti paljon paremmi kuin nyt, vaikka painoa olikin tulasti nykyiseen verrattuna ja olin sinut itseni kanssa. Enemmän jäljellä oleva massa (= nahka...) nyt haittaa, kuin mahamakkarat silloin. Sairaus vääristää omakuvaa aivan hirveästi.