Kaipailisin vinkkejä vartalonmalliini sopivasta juhltatopista. Alaosa tulee olemaan musta A-linjainen ja suht tiukka satiinihame.
Olen 165 cm pitkä ja suht laiha sekä lauta. Vyötäröni ja käsivarteni ovat laihat, joten niitä korostaisin mieluusti. Lisäksi kaulani on hieman "tavallista" pidempi. Ryhtini ei ole kovin hyvä, joten en mielelläni kuitenkaan jättäisi selkääni paljaaksi. Selluliittia löytyy, mutta ne jää hameen alle piiloon ;)
Olin ajatellut yläosan väreiksi mustaa ja sinistä. Olen katsellut kaikenlaisia toppeja ja korsettitoppeja, mutta en millään keksi, mikä malli olisi hyvä :/ Tahtoisin korostaa laihuuttani, mutta en pieniä rintojani.
Arkipaidoissa suosin V- ja veneaukkoja, mutta en ole löytänyt sen mallisia juhlatoppeja. Enkä kyllä ole varma, ovatko ne paras vaihtoehto. Useimmissa löytämissäni topeissa on suora linja, kuten esim. tässä josta kuitenkin pidän: http://www.euphorica.fi/epages/Kaupat.gpl/?ObjectPath=/Shops/RorasaH/Products/2042 Tuo voisi olla siinäkin mielessä sopiva, että kaasolla on jo tuon mallinen, tosin se on kokomekko :)
Kertokaahan ehdotuksianne :D
kaksiosaiseen hääpukuun yläosa
3
375
Vastaukset
- = O
toivottavasti ei tule liian myöhään!!!
No, tässä kuitenkin ehdotukseni:
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=8N-218631&page=2&cgname=OSCLOSXYZZZ&rfnbr=3367
Victoria's Secretin korsettitoppi.
Neliökaula-aukko ja perhoshihat. Malli korostaa hyvin laihuutta mutta ei rintoja. Tuon mallisen topin kanssa ei oikeastaan erota onko kyseessä A vai C. Tasainen linja ja yksityiskohdat edessä saavat laihuuden korostumaan ja perhoshihat ovat loistava vaihtoehto hoikille käsille, tuovat niitä nätisti esiin. Neliö -malli tuo kaulankin kivasti esiin.
Vielä vinkkinä että jos sinulla on pitkät hiukset ja et ole vielä kapausta suunnitellut niin tee sellainen pöyheä hieman prinsessa tyylinen kampaus niin että hiukset ovat auki ja laita osa hiuksistasi eteen. Kun sinulla on pitkä kaula ei tarvitse pelätä että se näyttäisi lyhyeltä possun kaulalta mutta samalla hiusten pöyheys poistaa ajatuksia rintojen pienuudesta =)- Lisää vinkkejä...?
Kiitos vinkistä! Ei tullut yhtään liian myöhään, häät ovat elokuussa :) Hyvältä näytti tuonkin mallinen. Täytyy miettiä, jos tuosta kehittelisi jonkin kaksivärisen muunnelman.
Hiukset on lyhyet. Tällä hetkellä lyhyt polkkatukka pitkillä etuhiuksilla, mutta täytyy tästäkin jotain kehitellä... Ehkä leikkaan taas aivan lyhyeksi.
- suoraa sanoen
Mikset osta oikeaa korsettia? Tai teetä?
Olisi laasukkaampi hääpukuun...Ja saisit ihan valitsemasi värit, ammattilaisen mielipiteen mikä sinulle sopii ja korsetissa ryhtisi näyttäisi paremmalta =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k17710713Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t1007556Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t317399Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37386Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa895769Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus525238Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset314986Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk124801Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k52160Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!
Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil371610