On se harmi kun tuohon autoon ei saa muuta automaattia kuin vanhan 4-lovisen mallin. Kulutus pompsahtaa ylöspäin autotestien mukaan aikalailla. Myyjä sanoi, että kulutus nousee 0,5 litraa manuaalista, mutta en oikein usko sen vielä siihen jäävän.Onko kellään mitään faktaa tästä asiasta?
i30
neljä lovea
2
609
Vastaukset
- ÄLLIKKÄ
neljä vaihteisissa.Kuusi vaihteisessa varovasti ajellen olisi se puolikas lähempänä.
- 4 Lovinen
Tilasin Hyundai i30:sen Diesel automaatin.Katselin myös muitakin merkkejä.Nissan Tiidasta ei löytynyt kuin 4lovinen ja sekin vain bensakoneella.Astra,Auris löytyy käsi/automaatilla.Olen ajellut naapurin vanhalla 4lovisella Mersulla.Pidän sitäkin vaihteistoa erittäin mukavana.Tiedän kyllä että automaatti kuluttaa enemmän polttoainetta kuin käsivaihteisto,etenkin kaupunkiajossa.Olettaisin että niin automaatti kuin käsivaihteistonkin kulutus on myös ajotavasta kiinni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242203Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352112Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161835Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601516Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341415Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5641202Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501015Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse351952Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949