tänään, mutta kyllä se on ihan omaa vikaani alkujaan. Kun en ymmärrä asioita silloin, kun ne tapahtuvat, vaan myöhemmin.
Tänään taisit pysähtyä katsomaan kaveriani, enkä ollenkaan ihmettele.. On aiemminkin tullut mieleen, että varmaan olisit hänestä kiinnostunut. Joillakin ihmisillä on tosin "hyvä" taito kuvitella kaikki jotenkin negatiivisesti omalta kannalta. Heille varmaan pitäisi vääntää asiat rautalangasta.
Mietin sinua päivinä, joina en näe sinua, ja niinäkin, joina näen.. mutta yleensä iloisemmin. Mielestäni sinulla pitäisi olla erityisen mukava, ja varmaan voi hyvin ollakin, mutta jos ei, niin ihmettelen.
Kun tulet vähän lähemmäs, ja tuoksusi samoin, en varmaan voi ainakaan silmiäni hillitä. Joskus tunnen sen, miten katson sinua eri tavalla kuin muita.
Aikanaan tulin sinne muuttaakseni jotakin elämässäni, ja huomattuani sinut jotakin muuttuikin.
Tämän vestin voi ajatella seuraukseksi väsymyksestä, miettimisestä ja surullisista ajatuksista. Eniten tämä on purkua. Älkää nyt tämän perusteella alkako kirjoittamaan hyvästejä kenellekään, koska en tätäkään sellaiseksi tarkoittanut.
tuntuu aika
surulliselta taas
1
538
Vastaukset
- silmistäsi pois
kun totta kaunein uni olla vois, mietin jos kehtaisin kysyä kaveriltasi susta... =) hei mee nukkumaan, äläkä täällä pyöri... mäkin meen nyt... öitä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242203Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352112Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161835Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601516Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341415Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5641202Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501015Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse351952Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949