... tästä bändistä ei ole tällä palstalla vielä kukaan puhunut, niin paljon kuitenkin vaikutteita AC/DC:stä löytyy. Joku tuossa You Tuben kommenteissa sanoo, että laulajan ääni on hieman kuin Bonin ja Brianin sekoitus, ja olen samaa mieltä..
http://www.youtube.com/watch?v=CgAgG68TRKE
Bändihän tulee Tampereelle kesäkuussa, joten täytyy varmaan mennä kattoon.
Tämä teksti Saunan sivuilta:
Airbourne on suoraa jatkoa aussien räävittömälle hard rockille AC/DC:n ja Rose Tattoon raivaamalla tiellä. Euroopassa ja Amerikassa nyt kiertävä bändi on herättänyt valtavasti kiinnostusta ja esikoisalbumi Runnin' Wild tullaan julkaisemaan Suomessakin ennen Saunaa, juuri kesäkuun alussa. Parhaan kuvan Airbournen häpeilemättömästä olemuksesta ja rockista saa vaikkapa bändi My Space -sivujen tai Youtuben biisivideoista Too Much, Too Young, Too Fast, Runnin' Wild ja Blackjack. Airbournen Saunakeikkaa voi hyvällä syyllä odottaa erääksi vuoden kovimmista yllätyksistä, kunnon perushardrock on jälleen tullut Eurooppaan - Airbourne tullaan varmasti näkemään Suomessa monta kertaa tämän jälkeen, nyt kannattaa tsekata se ensimmäinen keikka!
Airbourne
8
1128
Vastaukset
- Make
vitun kovaa rokettiihan toi on !!
- Jani.
Miten toi on menny ohi!! Hyvää matskua noilla näyttäs olevan..
- Exposed
Jani. kirjoitti:
Miten toi on menny ohi!! Hyvää matskua noilla näyttäs olevan..
Meitsi tutustui Airbourneen tuossa alkuvuodesta ku bändin biisi "Too Much, too young, too fast" on hauisbiisinä Les Mills Body Pumpissa, en nyt muista numeroa, oisko peräti tuorein pumppiohjelma. Voin kertoa että paremmin rauta nousee tämän ku jonku saatanan Buffdaddyn tahtiin.
Ausseissa täytyy olla jotain ku sieltä tulee tällaisia bändejä. Vasta viime vuoden lopulla tutustuin Angry Andersoniin muutenki ku AC/DC-kirjallisuuden kautta ja kyllähän Rose Tattoo on laatukamaa myös.
- daccaacca
http://www.youtube.com/watch?v=4sJA_LZnIt8
Jos toi Airbourne kuulostaa AC/DC:ltä (ja kuulostaaki), nii kyllä yhtä hyvin vetää krokuski! - TSM
...enää turhempaa orkesteria. AC/DC:n mukailua on nähty ihan tarpeeksi, nää on keksiny pyörän taas uudelleen. Eihän nää ota vaikutteita eiisiidiisiistä kun ne yrittää olla niitä! Eiks olis kunnioittavampaa perustaa tribuuttibändi? Kertokaahan mulle että mikä ihme siinä kiehtoo jos Airbournen laulaja tai bändin joku muu jäsen kuulostaa Brian Johnsonilta tai accadacan joltain muulta jäseneltä? Tai että jos bändi yhdessä "saundaa kuin AC/DC"? Omaperäisyys nollassa, mutta sehän nykyään myy.
- Hard Rock fever
Aina kun joku kehuu bändiä niin ainahan jonkun neron on tultava huutelemaan "tämä on paskaa". Mielipiteen vapaus itse kullekin, en tarkoita etteikö saisi olla sitä mieltä, mutta etkö voi pitää moista tietoa itselläsi kun selvästi huomaat että tässä ketjussa ihmiset tykkäävät Airbournesta. Airbourne rokkaa! Pakko nähdä joskus.
PS. Ei se nyt niin identtiseltä AC/DC:hen verrattuna kuulosta, olet vain sitä mieltä koska molemmat pändit ovat Ausseja. Eikä kukaan sinua pakota tätä kuuntelemaan jos et tykkää.
- dad
tämä tulee olemaan vielä yhtä suuri bändi kuin on acdc.aivan mahtavaa musaa paras uusi bändi mitä on tullut 20 vuoteen. uuden levyn pisteet minulta 4.5 pitäähän olla vähän parantamisen varaakin. acdc fanin ehdoton hankinta tämä levy ugh...olen puhunut.
- touch too much
Tästä bändistä ei varmasti tule uutta ac/dc:tä. Näillä ei ole sitä "omaa" saundia. Liikaa muistuttaa esikuvaansa. Ei silti mitään pahaa sanottavaa bändistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242203Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352112Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161835Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601516Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341415Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5641202Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501015Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse351952Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949