Eli kai voin laittaa omalle lasitetulle parvekkeelle sellaisen kemiallisen vessan vai mikä kuivakäymälä se onkaan varavessaksi? Mielestäni tuossa ei pitäisi olla ongelmaa? Ajattelin mennä tänään katsomaan malleja, ja tämä ei todellakaan ole provokirjoitus vaan tässä on hätätapaus kyseessä. Naisystäväni on vallannut WC:n käytännössä täysin itselleen ja olen joutunut käymään koko alkuviikon "asioimassa" läheisellä huoltsikalla :(
Voinko laittaa kuivakäymälän
parvekkeelle?
6229564
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 62
Vanhimmat
mihin käytät parveketta. Tosin vastapäisen talon asukkaat voi valittaa näkymistä, ehkä?
sellaisen kuivakäymälän. Laitoin sen aika nurkkaan parvekkeella, koska meillä on sellaiset läpi lasitetut parvekkeet. Testasinkin sen jo. Testatessa kävi sellainen vahinko että kun istuksin siinä tapani mukaan kaikessa rauhassa lukemassa niin naapurin perhe tuli omalle parvekkeelle grillaamaan. Tuttuja kun ovat niin huikattiin moikka molemmin puolin. Jouduin sitten kököttämään tuossa pöntöllä koko heidän grillaus session ajan ja lukemaan muka lehteä kun en kehdannut paljastaa itseäni ja uutta hankintaani. No jossain vaiheessa he ihemettelivätkin että mistä tulee hajuja taisin siihen kommentoidakin että jossain varmaan putsataan likakaivoa. No nyt kun tuli istuttua kolme tuntia pötköön parvekkeella ja pepussa on renkaan kuva niin aloin suunnitella jotain näkösuojaa tuohon pöntön eteen, mutta mikä olisi luonteva?
pään mentävä aukko. Siinä on suojaa riittävästi eikä maksa paljon.
Tuntikausia on turha könöttää pöntöllä: siinä peräsuoli putkahtaa pihalle ja se ei oo jätte kiva dee!
Ei sitä niin vaan tehdä omalla parvekkeella, mitä haluaa. Viimeistään julkisivulautakunta siihen puuttuu, mutta ensimmäisenä on kyllä naapurisi, kun siinä piereskelet ja paskannat parvekkeella - akka ulos huusista jos ei siellä tarpeitaan tee.!!!!
Osta semmonen parin hengen teltta siihen parvekkeelle niin voi rauhassa paskoa siellä. Ei ainakaan naapurit näe, mutta kyllä kuulee ja siitähän uteliaisuus syntyy. Kyllä se on niin, ku oikeen kova pissahätä on, niin se tuntuu paremmalta, ku huono nainti, että ääntä voi kuulua hehheheheh
Mieshän aikoo tehdä vessanistuimelle, eikä kaiteen yli. Vai meinaatko, että naama on pahempi kuin takamus? :)))
Eipä sinua enää haittaa vaikka mulkku naapurisi kyyläisi kuinka.
mun muija istuu vessassa ja masturboi aamusta iltaan, olen yrittänyt hokea että voisi tehdä sitä vaikka makuuhuoneessa mutta hän ei siihen suostu ku on niin siveellinen ja ejakuloikin aika tavalla niin tekee sen mieluusti pöntön päällä jonne ne nesteet sitten hienosti slurpahtaa...ilmeisesti meillä molemmilla sama ongelma sinun kanssa?
Itse paskon ämpäriin johon olen laittanut näitä maatuvia bioskapusseja. Sitten kiikutan paskapussin biojätteisiin ja naapurille tokaisen että joku taas paskottanu koiraansa meidän yhtiön pihalla...;o) Ykköshädän teen suoraan keittiön lavuaariin, vähän niinku pisuaariin kusis.
Eikait tuo muijakaan voi masturboida ikäänsä että pakkohan sen on joskus lopettaa/vähentyä..?
sä taidat olla synnynnäinen vitsinkertoja? toi sama juttu pitäis esittää jossain, vaikka radio/tv.
aika hyvä.
No, tuo oli paha - tai hyvä - minunkin mielestäni. En olekaan vähään aikaan nauranut itseäni kyyneliin asti. Kiitos.
voit välillä kollähtää sinne päikkäreille - jos ei jaksa pöntöllä istua ;) Hyvää kevään jatkoa..
... niin joutuu moisiin kompromisseihin.
Heitä se alma pihalle, säästä sitten ja osta kunnon asunto Töölöstä vähintään kolmella pöntöllä.
Me vaadimme palstalle parempia provoja! \o/
Vie ihmeessä Imodiumia vessaan.... Tai sakset ..-jos niin kovalla, ett pitää istua koko päivä vessas.....
Minäkin hankin oman asunnon kun muija kävi hankalaksi.
Ikävähän se on olla tossun alla, mutta tietysti vielä ikävämpi taivasalla.
Nyhveröthän ne suostuu mihin vaan!
miks kalliin kuivakäymälän ostit???????
Isohko kapea saavi vaan ja joka jätöksen jälkeen sahanpuruja päälle! Näin se meillä toimii,tosin mökillä ulkohuusissa....
Kerro lisää miten homma toiminu ja kakka tullu......
maatuminen alkaa nopeasti ja jo seuraavana kesänä on hyvää maanparannusainetta mansikkamaalle, jonka tuotoksia myyn vaativille asiakkaille.
Eivät tiedä, että kasvavat ihmispaskalla.
Mitä turhaan uutta kämppää, kun on jo niin hyvin varusteltu parveke! Enää jääkaappi puuttuu.
Jääkaapissa on vaan se ongelma, että kuluttaa ihan sairaasti sähköä, varsinkin jos aurinko pääsee porottamaan suoraan siihen. Joku pieni arkkujääkaappi varjossa olisi varmaan paras.
että käymälä parvekkeella on ok, jos sitä ei ole erikseen kielletty talon säännöissä. Ne ovat nykyään jo varsin hajuttomia ja miellyttäviä.
lavuaariin niin kyllä naikkonen tilaa antaa seuraavalla kerralla
omaan postilaatikkoosi niin et saa naista olenkaan
parvekkeella on jo valmiina sellainen putki kaiteen yläosassa eiku siihen istumaan vaan,toivottavasti et asu alakerrassa voi tulla hajuhaittoja.
Voit aina laittaa parvekkeellesi mitä itse haluat,ainoana muttana on yleiset lait ja säännöt(kaupungin,kunnan sekä talon),joita rikoisit.
Kuten joissain laulussa sanotaan"Voiko ihanammin päivän enään alkaa.."
Työnnä tulppa perseeseen.
Pian siihen tottuu.
vihreille ja niille jotka kansantalouden puolest kehoittavat säästelemään.Nopeasti tulee jätteestä energiaa hallitukselle.Maailman jätekuorma ja ilmasto paranee heti.Pitäis vaan olla suuhun laittamista.Ei semulta itsestään porvarin kukkapenkkiin säkissä mene.Kaikille mullanteko-oikeus.
Ilman muuta kannattaa wc laittaa parvekkeelle,samoin asenna suihkukin. Nyt kun naisesi on vallannut kylpyhuoneen ja viihtyy siellä,miksi et laittaisi käymälää olohuoneeseen?Mikä olisikaan tyylikkäämpää,kuin nousta sohvalta pytylle ja töräyttää kanki,kera märänpierun.Jos siis olet mies,hae se muijasi kylppäristä pois,vaikka sieppaat niskavilloista ja sanot,tästä lähtien kylppärissä vietät aikaa noin 5 minuuttia!Ole mies, äläkä luuseri.
Kuse pulloon!
No milläs paskot pulloon? Ehkä jos olis suppilo, mutta sekin toimis vaan löysän tavaran kanssa. Kovaa pötköö joudut 10 min tökkiin tikulla, ennen kuin menee pulloon asti. Siitä on jo paskomismukavuus kaukana.
hauska näky kun äijä tikistää partsilla pää punasena, Ja se haju
Olisko kuitenkin parempi idea hankkia muijalle johonkin muuhun huoneeseen meikkaus- ja kampauspöytä...
Niin tai sitten syödä ja juoda vähemmän. Normaalisti syövällä ihmisellä kun ei ole tarvis paskoa kuin kerran päivään...
vielä Juhannuskokko!!
Jumalauta mikä urpo, ei helvetti VOI olla totta tai kait voikin... sun tapauksessas!?
Hommaa vielä bidee!
Yöllä voit sitten huuhtoa jätökses alakertaan.. saatana!!
ja reiän päälle asennat WC-istuimen. Toimii varmasti.
:D
hehehehehheheehheheheheheehheheeeeeeeeee
Niin loppuu se kampaaminen.
Toisaalla naisten silmät saivat loisteen uuden..!
ja hissiin kanssa
Miksi ihmeessä naisesi on niin paljon vessassa? Kyllä minusta ongelmanratkaisu pitäisi lähteä siitä, miten naisesi vessankäytön saisi normalisoitua! Onko hän niin itsekäs että ei ota huomioon sinun oikeuksiasi, tai onko hän niin ulkonäkökeskeinen, että peilailee ja pynttää itseään jatkuvasti. Hankkikaa kampauspöytä ja siirtäkää kaikki kauneudenhoitotarvikkeet sinne - pesutilaan ainoastaan shampoo.
Meillä on pärjätty miehen ja muksujen kanssa yhdellä vessalla vuosikaudet ilmaan minkäänlaista ongelmaa.
Puhukaa asiasta!
kait sä nyt dumi tajusit että tuo paskoja vaan provos täällä, samalla tavalla ku mä kysyn että miten mä saan mun vehkeen pois postiluukusta ku menin aamulla hakemaan nakuna lehtee ja en huomannu että mulla oli aamuheijari ja nappasin hesarin luukusta ja luukku pämähti kii ja vehje jäi väliin ja nyt en pääse tästä mihkään. Naapurit nauraa ja jouduin soittaan töihin että olen kipeänä ja äsken kävi just naapurin verikoira nuuhkimassa mun vehjettä ja ois varmaan purassu palasen ellei ois naapurin elli sitä pois repinyt...auttakaa nyt ihmeessä...tää ei ole provo..
asiaa ja suuurinta muoti esim.jenkeissä. Muutenkin me täällä matkitaan kaikkea mitä siellä on. Seraava vaihe vois ollakin että mennään kadulle paskalle.
Be the first in your block.
Sahaa reikä alapuolelle josta paskat tippuu alapuolella asuvan parvekkeelle.
Eikö sankko riitä? kippaat sankon sisällön sit vaan jonnekkin..
Tai sitten vaan teet selväksi naisellesi että sinulla on aivan yhtä paljon oikeuksia käyttää vessaa kuin hänellä. Ja että vessa ei ole ehostautumispaikka vaan tyhjentymispaikka.
Tai voihan naisesi ehostautua siinä samalla kun sinä väännät torttua..
Ei teillä taidan asiat olla ihan kunnossa. Varo vaan ettei pääse käymään näin: http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200803137381707_ul.shtml
Itse asun Turussa rivitalossa. Vaimoni ja lapseni valtaa koko ajan vessan. Hankin ulkohuussin, jossa saa rauhassa lukea Turun sanomat ja mietiskellä syntyjä syviä. Talvella leikkasin styroksista istuimen, ei palele.
Naapurit on varmaan kateellisia, sen verran jatkuvaa on valitus rakennelmasta.
Missä päin asustelet. Hyvästä huusin alusesta
on valtavaa kysyntää!!! Sillä saa kaikkein parhaimmat ja maukkaimmat tomaatit!!!
Meillä menee vuodessa monet huusin aluset.
muuttuu papanoiksi :)
Loistava idea - varsinkin kun "rakkaat" sukulaiset tuppaa väkisin kylään, eivätkä tajuu pysyä omissa himpeissään!
-Siitä vaan salaattia tuunaamaan, NJAM! Jälkkäriks kotitekoista mämmiä - aineethan sulta jo löytyy... xD
...mutta...
olen kyllä nähnyt koirankopin parvekkeella, ja kuullut että eräs koirapoika asustaa siellä oikeasti tyytyväisenä kaiken aikaa, mutta että isäntä itte! joutuu muuttamaan parvekkeelle...
xD
Ehkä sun ei ihan vielä pitäs alkaa seukkaamaan vakavissas? Osta ensin talo tai huoneisto jossa on molemmille omat huussit :))))))))))) Siihen asti eri osoitteet ja mahdollinen naisen vaihto?
nähnyt naisesi pakkelikerroksen alta hänen oikeat kasvonsa?
Tiedätö hänen oiken ikänsä ja rypyt sen maalikerroksen alta? ;)
voit paskantaa parvekkeen betonille ja korjata
sitten pois ja heittää alas pihalle.idiootti
tossa nyt ei ole ollenkaan järkee että kerrostaloon laittas kuivakäymälää..... heh heh
Lähinnä naurettava ajatus on . Eikä taida taloyhtiösikään asiaa hyväksyä.... Heh vaihda naisystävää jos ette pysty vessan vuoro käyttämisestä sopimaan
Olla kävelemättä parvekkeen alta.
Miten olisi kämppä missä on kaksi vessaa? jos kerran noin kovasti naises haluat pitää että käyt vaikka paskalla parvekkeella, niin suosittelen omia vessoja kummallekkin. ja mitä se muija tekee siellä vessassa? :D ei kai kukaan voi meikata/laittaa itteään tai masturboida 24/7? ei varmaan talvellakaan hirveen kiva oo mennä parvekkeelle jäätymään.
Tulee kuule halvemmaksi laittaa se naisystävä sinne parvekkeelle tai suoraan hissiin, siellä on myöskin peili.
onko tässä keskustelun taso?
koita ajatella!!!!
mistä sen mielen muuteen saa virkeäksi kuin hankimalla omaa mustaa multaa ei siinä silloin vältämättä tarvita kanankakaa kun kesä koittaa vehertää parveke entistä kuokemassa väriloistossa kukat kun pitävät siitä voi tulla hyvinkin pidetty paikka missäsä siloin käyt veeseessä elikä oliko kana vai kukko ensin vai munako se oli
kumma ämmä kun wc asuu....anna pihasoosia sille.
Minä taidan laittaa ihan tavallisen muoviämpärin,teen kaikki tarpeeni siihen ja jätän kannen auki.Sitten oma ovi kiinni ja ikkunat,haistelkoot sitten muut vuorostaan.
muuta ihmeessä äkkiä pois sieltä,kohta asut parvekkeella.
Itse hommasin putkiremontin ajaksi kemiallisen vessan, hommaa sellainen minkä voi hajujen puolesta laittaa vaikka sisälle. Niitä kun on monenlaisia ja laatuisia.
Nyt on melkein pari vuotta ollut käymälä ja hyvin on homma toiminut. Joskus on puolisoa tosin ikävä.
tekee tarpeet reikään. alakerran naapuri ei kyl varmaan oo kovin mielissään..luulisin?