Olen vasta viikolla 11 menossa ja nyt jo on työnteko todella hankalaa. Onko kokemuksia seisomatyöstä? Nyt muutaman päivän ollut niin, että ehdin 2h seistä niin alkaa mielettömät vatsakivut. Ei nyt viitsisi tässä vaiheessa vielä hakea sairaslomaa. Eli ajattelin, että onko kokemuksia, helpottaako kivut?
seisomatyö
5
531
Vastaukset
- sema,,,
Mulla on samaa vikaa ja olen jo 19 viikolla, en itekään oo viittiny hakee sairaslomaa ku en tiedä että pitäiskö...
- vaa
vetoo niihi kipuihi, ei saa rasittaa itteetää jos kipui tulee..
- syysvauva
olen työssä jossa saan olla jalkojen päällä vähintään sen 8tuntia, jos välillä istua ehtii niin hyvä on.
Tällä hetkellä olen sairaslomalla selän takia, mahan puolella en kyllä muista olleen kipua. - Santtu
Mulla oli alussa kovat vatsakivut ja sitten alkoi myös vuotamaan. Kirjottivat sairaslomaa ensin työterveyshuollossa 3 päivää ja vuodon alettuu oli eka kolmannkesen sairaslomalla. Hae vaan saikkuu ja levähtele. Kaippa kivulla aina joku tarkotus ja jos levossa menee ohi, niin...Nyt olen rv 34 5
- ja olen
vain istahtanut hetkeksi alas ja mennyt ohi. mutta kannattaa seurata omaa vointia jos alkaa liikaa sattua ja hakea ajoissa saikkua
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242203Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352112Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161835Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601516Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341415Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5641202Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501015Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse351952Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949