Rauhallinen vappu

Tyttö1984

Vietin vapaapäivän pitkällä lenkillä ja oli kivaa kunnes tulin keskustaan, jossa alkoi jo tähän aikaan olla humalaisia ja kaikenmaailman hörhöjä. Kauniin naisen ei ole enää turvallista olla tähän aikaan vappuaattona yksin ulkona, joten tulin kotiin ja aion vihdoinkin siivota vaatehuoneen. Vappu on huomenna, eikä tänään. Huomenna aion juhlistaa vappua perheeni kanssa.

Jotkut näyttää ottavan kauheita paineita siitä mitä vappuna laitetaan päälle, missä on hauskinta, kenen kanssa jne. Yksinäisille se on kurjaa, jos kuvittelee että on pakko tehdä kuten muutkin ja pitää hauskaa kännissä vaikka väkisin. Itse en välitä tippaakaan mitä muut ajattelevat, en joudu tekemään tiliä asioistani kavereille ja viihdyn tosi hyvin yksin. Saan tehdä mitä tykkään, kukaan ole tuputtamassa viinaa ja voin pitää oikeasti hauskaa. Iloista vappua myös meille tylsille ja asiallisille ihmisille! :)

1

463

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alkoholiton siideri

      Eipä se minunkaan vappuni kostea ole ja yksin viihdyn hyvin.Laitoin juuri ruuat uuniin ja alan herkutella.Minä ajattelin samaa tänään lähteä lenkille tai kuntosalille.Eipä salilla taida olla tungosta.Teen asiat yleensä erilailla,kuin muut.En saa enää käyttää alkoholia sairauteni takia,mutta se ei minua haittaa.Otan vähän alkoholitonta siideriä,on muuten parempaa kuin missä on alkoholia.Olen tässä myös siivoillut parvekkeen ja pessyt talvitakkeja.Olen yleensä ollut melkein vaput työssä,nyt tänä vuonna otin lomaa.No on outoa olla vappu kotona,ei siis normaali olo minulle.Mutta hyvää vappua sinullekin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      68
      3228
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1871
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      113
      1772
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1259
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      129
      1058
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      99
      1002
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      954
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      936
    9. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      879
    10. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      875
    Aihe