Nyt paloi kiinni lopullisesti. Istun yksin kotona vappuna siideri kädessä. Jälleen kerran. Olen kateellinen niille kaikille jotka ovat ulkona pitämässä hauskaa ja nauttimassa kauniista päivästä.
Sinä,yksinäinen,huumorintajun omaava otapa yhteyttä,kaipaan ystäviä ja kavereita elämääni.
Minä mielenterveys ongelmainen rämäpää 22-vuotias nainen uudeltaamalta tarjoan sinulle tukea ja seuraa. Enempään en tällä hetkellä kykene :D jätä osoite niin poimin sen ja otan yhteyttä.
Yksinäinen
6
1099
Vastaukset
- K"22
Laittaisin osoitteen, mut tällä hetkellä mulla ei ole anonyymiä mailia.
Mä oon kans ihan omassa seurassani, itken väsymystä ja kyllästymistä jatkuvaan yksinoloon. Tein kyllä pitkän lenkin mut ei se yksinäisyys siitä mihinkään katoa. Kyllä ihailen ihmisiä jotka kykenee pitämään ihmissuhteensa kunnossa, mutta kateellinen en myönnä olevani :) On mullakin sentään ollut hyviä aikoja.
Voimia sulle! Eiköhän se aurinko vielä paista meille yksinäisillekin. - Häpeän olla ihminen
"Olen kateellinen niille kaikille jotka ovat ulkona pitämässä hauskaa ja nauttimassa kauniista päivästä."
Mitä siinä tarvii olla kateellinen, kun voi mennä vaan yksinkin. Ei siihen ketään tukemaan tarvita.
Itse olen ihan tyytyväinen, kun olen kotona mieheni kanssa. Joskus nuorempana kävin yksin ulkona. Reppu täyteen juomaa ja nurmikolle istumaan tai baareihin kiertelemään. Koristelin itseni vapputunnelmaan palloilla ja serpentiinillä..hih..voi noita muistoja...Kivaa voi ola yksinäänkin. Yleensä sieltä voi saada uusia tuttvuuksiakin ;) - Mies 79
Heipä hei! Juuh täälläkin meinaa hermot vähän palaa kiinni:) Tuli sitten puoli vappua vietettyä kotosalla peiton alla. En tiedä olishan sitä voinut juoda itsensä mukavaksi kaapissa olevalla viinapullolla, mut ei oikein sekään sit inspannut. Kuulostaa tosi houkuttelevalta ryypätä yksin jee jee. joku Trio Niskalaukaus vaan soimaan ja yhden miehen bileet pystyyn ja parvekkeelle huuteleen pahaa vappua kaikille ohikulkijoille..
Tuntuu niin rankalta, kun kaikki muut juhlii toistensa kans ja itse on yksin. Ne vähät kaveritkin jonnekkin sammuneena tai muuten ei vaan saa yhteyttä. Itselleni aikoinaan sattuneista tapahtumista johtuen vappu on mulle vuoden pahin juhla.
Olen masennukseen taipuvainen, mutta muuten on elämä varsin mallikkaassa kunnossa ja huumorinkin pitäs olla vielä kuitenkin tallessa Yksinäisyys on mulle kuitenkin aina ollut tosi kauheaa kitumista. Ja nyt kun vielä paras ystäväkin muuttaa toiselle puolelle Suomea niin tässä sitä sitten ollaan.
Joitkos sä piqkuinen monta sidukkaa vapun aikana:)
Aurinkoisin terkuin
[email protected]- pimpelipommmi
Moi! Täällä ois nuori kanssa joka yksinäinen. =) Otahan toki yhteyttä osotteeseen: [email protected]
- Hyvääpäivää
Heipähei, laittelin joku päivä omankin ilmoituksen, se varmaan vielä löytyy jostain otsikolla Ystävää vailla? mutta [email protected] on osoite jos haluat kirjoitella.
- virsikaunis
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455050Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1131594Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481219Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella101159- 131113
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171007Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76969Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v3875Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57779Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27743