on tää aina

kiukka hankala olla

kun itte haluais lähtee mutta ei ole kaveria, täytyy sitten yksin purkaa mieltäni,
siskoni tavallaan petti mut.
luulinettä hän tahtoo kyläileen vaan silläkin omat menonsa.
olen kade niille joilla on paljon kavereita, ettei koskaan tule aika pitkäksi.
mä asun maalla ja aattelen jo muualle muuttoa, siis sinne mistä tunnen kavereita, itellä 1 lapsi ja olen yksinhuoltaja, lspsi lähti nyt reissuun.
olen ihan yksin.
täytyy kohta miettiijo nukkumaan menoa, ahdistaa juuri nyt tämä
yksinäisyys. pääsykokeet tulevAT JA JÄNNITTÄVÄT JO NYT.
OLEN MELKEIN RAITIS JA USKOVAINEN,
KAVEREITA OLLUT AINA, MUTTA MONESTI OLEN KYLLÄ IHAN YKSIN VAPUN ,,,

5

550

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • meitä on monta

      Tsemppiä! Rennosti nyt..ehtii ehtii kaikki ajallaan;)

    • yksinontylsää

      Mä kans yksin vapun.. huoh.. ei kovin mieltä ylentävä.. koko kämppä tyhjä.. hel*etin hauskaa vappuu.. :(

      Kyl se täst.. asun maalla lähin naapuri about 20 km päässä.. eti täält sit kamui.. voi jee..

      • yksi vapaapäivä

        Hei! Ei se niin kamalaa ole asua maalla. Asun kaupungissa, keskustassa ja yksin. Mutta en millään halua lähteä ulos massatapahtumien ja ryyppyjuhlien aikaan yksin. Kotona on hyvä olla. Olen varannut vapuksi kuohuviinin sekä kevyttä arkiruuastani parempaa purtavaa. Tällä viikolla työmatkoilla väistelin enemmän kuin tarpeeksi pussikaljasta nauttineita "veikkoja", jotka kai juhlivat vappua jo förskottina. Näkyi haalariasuisia yo-lakit päässä jo maanantaina. Joten seuraa saisin, jos tuonne änkeäisin. Nauttikaa omasta maaseudun rauhasta. Yksin voi olla, mutta yksinäinen ei tarvitse olla. Vähän vain viime yönä, kuten monina muinakin juhlapäivien öinä (joulu,pääsiäinen jne.) yläkerran tappeluun, kiroiluun ja ilmeisesti sielunkumppaniinsa aidosti rakastunut pariskunta paiskoi ovia, esineitä (kalusteita?) ja karjui täyteen ääneen, niin, jäivät unet kovin hajanaisiksi. Nyt nautin toista puolta kuohujuomastani elämääni täysin tyytyväisenä. Miltä kaikelta pahalta olenkaan välttynyt olemalla yksin :) kotona.


    • jonsku8008

      se on tyttö hyvä niin kun pääset jonnekkin paikkaan mistä pidät niin soitappa kavereillesi ja lupaat tarjot niille ilmasen paukun

    • joku vaan

      mutta sun kannattaisi muistaa, että monilla asiat on vielä huonommin... myös tai etenkin vappuna. Sulla on sentään suht turvallista siellä, joissain perheissä voi olla väkivaltaa tai muuten vaan vakavista mielenterveysongelmista kärsiviä juoppoperheenjäseniä. Eli ole tyytyväinen, kun olet vain yksinäinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      172
      1974
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      77
      1422
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      182
      1384
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      10
      1117
    5. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      39
      1036
    6. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      963
    7. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      94
      814
    8. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      38
      805
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      795
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      49
      755
    Aihe