kun itte haluais lähtee mutta ei ole kaveria, täytyy sitten yksin purkaa mieltäni,
siskoni tavallaan petti mut.
luulinettä hän tahtoo kyläileen vaan silläkin omat menonsa.
olen kade niille joilla on paljon kavereita, ettei koskaan tule aika pitkäksi.
mä asun maalla ja aattelen jo muualle muuttoa, siis sinne mistä tunnen kavereita, itellä 1 lapsi ja olen yksinhuoltaja, lspsi lähti nyt reissuun.
olen ihan yksin.
täytyy kohta miettiijo nukkumaan menoa, ahdistaa juuri nyt tämä
yksinäisyys. pääsykokeet tulevAT JA JÄNNITTÄVÄT JO NYT.
OLEN MELKEIN RAITIS JA USKOVAINEN,
KAVEREITA OLLUT AINA, MUTTA MONESTI OLEN KYLLÄ IHAN YKSIN VAPUN ,,,
on tää aina
5
577
Vastaukset
- meitä on monta
Tsemppiä! Rennosti nyt..ehtii ehtii kaikki ajallaan;)
- yksinontylsää
Mä kans yksin vapun.. huoh.. ei kovin mieltä ylentävä.. koko kämppä tyhjä.. hel*etin hauskaa vappuu.. :(
Kyl se täst.. asun maalla lähin naapuri about 20 km päässä.. eti täält sit kamui.. voi jee..- yksi vapaapäivä
Hei! Ei se niin kamalaa ole asua maalla. Asun kaupungissa, keskustassa ja yksin. Mutta en millään halua lähteä ulos massatapahtumien ja ryyppyjuhlien aikaan yksin. Kotona on hyvä olla. Olen varannut vapuksi kuohuviinin sekä kevyttä arkiruuastani parempaa purtavaa. Tällä viikolla työmatkoilla väistelin enemmän kuin tarpeeksi pussikaljasta nauttineita "veikkoja", jotka kai juhlivat vappua jo förskottina. Näkyi haalariasuisia yo-lakit päässä jo maanantaina. Joten seuraa saisin, jos tuonne änkeäisin. Nauttikaa omasta maaseudun rauhasta. Yksin voi olla, mutta yksinäinen ei tarvitse olla. Vähän vain viime yönä, kuten monina muinakin juhlapäivien öinä (joulu,pääsiäinen jne.) yläkerran tappeluun, kiroiluun ja ilmeisesti sielunkumppaniinsa aidosti rakastunut pariskunta paiskoi ovia, esineitä (kalusteita?) ja karjui täyteen ääneen, niin, jäivät unet kovin hajanaisiksi. Nyt nautin toista puolta kuohujuomastani elämääni täysin tyytyväisenä. Miltä kaikelta pahalta olenkaan välttynyt olemalla yksin :) kotona.
- jonsku8008
se on tyttö hyvä niin kun pääset jonnekkin paikkaan mistä pidät niin soitappa kavereillesi ja lupaat tarjot niille ilmasen paukun
- joku vaan
mutta sun kannattaisi muistaa, että monilla asiat on vielä huonommin... myös tai etenkin vappuna. Sulla on sentään suht turvallista siellä, joissain perheissä voi olla väkivaltaa tai muuten vaan vakavista mielenterveysongelmista kärsiviä juoppoperheenjäseniä. Eli ole tyytyväinen, kun olet vain yksinäinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1047324
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985243Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163496Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333422Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352534Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961511Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411465Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?501298