Moikka!
Ajattelin täältä kysyä neuvoa, kun pitäis olla töissä juhannuksena, kun siitä saa niin hyvät rahat ja tarvitaan rahaa kipeesti ja puoliso on sitä mieltä et pitäis jotain tehdä juhannuksena, kun ei kuulemma "koskaan tehä mitään" niin ajattelin josko joku tietäis jotakin kivaa aktiviteettia juhannukseks pääkaupunkiseudulla mitä vois pienen lapsen kans tehä ni sit vois mennä vaikka töiden jälkeen käymään jossain? kiitos jo etukäteen :)
juhannus pääkaupunkiseudulla
kaapunkilaanen
2
1391
Vastaukset 2
- yks stadilainen vaan
Hei!
Menkää Seurasaareen. Siellä on menoa ja meininkiä, enkä usko et yks kersa lisää haittaa sitä. - juhannuksena sinne
löytyy kunnon kokko, juhannushäät, kansantanssijoita ym. lapsille viihdytystä, tarinan kerrontaa. Aion itsekin mennä ensimmäistä kertaa tänä vuonna, vaikka ei ole lapsia, aina ei jaksa vain pelkästään dokata, kiva nähdä jotain suomalaista perinnettä ensimmäistä kertaa elämässäni. Varmasti muijasi ja kersasikin tykkäävät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861358
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä351081Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19875Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita154715Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13700- 46669
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja186638Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13637- 33570
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39548