Mikä

Eli mikähän mahtaa olla? Kukkapenkeissä niitä menee aika paljon ja näyttää hieman punkilta, ei siis ole se ihan millin parin mittainen nopea vipeltäjä vaan puolet isompi ja ihan kirkkaanpunainen. Ja suhteellisen hitaita liikkumaan ovat.
4336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

http://puutarha.net/keskustelu/aihekuva.asp?id=2701

Olisiko tuollainen?
"Aikuinen liljakukko on kirkkaanpunainen ja soikea ruumiin muodoltaan. Sillä on pitkät mustat tuntosarvet (noin puolet ruumiin pituudesta). Se syö ahmatin lailla liljojen lehtiä, kukkia ja varsia, kuten myös sen toukat."

Äänestä
  • Ei ole samannäköiinen. Ei siis ole kuoriainen vaan enemmän jonkun alkueliön näköinen ja kokonaan punainen.

    Äänestä

  • On samettipunkki. googlella löydät lisää tietoa.
    ei ole kuitenkaan uhka ihmiselle vaikka punkki onkin. taitaa jopa olla höydyllinen. Ja Väri on varoitus pahasta mausta, en tiedä kuka sen on kokeillut:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kirkkaanpunainen ötökkä? kirjoitti:

Eli mikähän mahtaa olla? Kukkapenkeissä niitä menee aika paljon ja näyttää hieman punkilta, ei siis ole se ihan millin parin mittainen nopea vipeltäjä vaan puolet isompi ja ihan kirkkaanpunainen. Ja suhteellisen hitaita liikkumaan ovat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu