Elikkäs tällä hetkellä autossa 4*50W vahvistimella radio, jossa etukaiuttimet DIN-liittimen kautta kytketty. Takakaiuttimet sitten taas omalla vahvistimellaan aktiivisuodattimien(?) kautta? Kyseessä erilliskaiuttimet.
Jos lisäisin tähän entisestä kotiteatterista ylijääneen subbarin, niin miten sen kytkentä onnistuisi tähän?
Tunnustan, olen ihan noviisi tällaisissa subbarihommissa.
Jos lisäisin tähän entisestä kotiteatterista ylijääneen subbarin, niin miten sen kytkentä onnistuisi tähän?
Tunnustan, olen ihan noviisi tällaisissa subbarihommissa.
Vastaukset 3
Vanhimmat
aktiivisuodatin jakosuodattimeksi, niin puhutaan oikeammilla termeillä.
Siis eikö kukaan osaa auttaa? Kuin voin yhdistää hattuhyllyn alla olevaan vahvistimeen toisen, joka paukuttaisi vain subbaria?
Ihan ensiksi tarkasta, onko sen subbarin perässä roillumassa johtoa, jossa seinään törkättävää pistike. Jos on, niin unohda homma. Et varmaan halua ajaa jatkojohto auton perässä.
Tietysti voit ostaa inverttrin, jolla muutat akun 12V tasavirran seinästä tulevaksi 220V vaihtobvirraksi, mutta taitaa tulla halvemmaksi ostaa suoraan se autokäyttööön suunniteltu subbari.
liittimet kaiuttimille. Alkuperäinen kyssärini siis se, että kuinka kytkisin sille tulevan vahvarin olemassa olevaan?