kaenuun paskasanomat

viime viikolla kajaanin raatihuoneen torin lämpötilaa vappupäevänä kello 12
eihän ne perkeleet kertoneet että lämpötila otetaan aoringon porottamalta pinnalta
3630
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

olovan kännissä kun käki toimittajakin

Äänestä

istuneen jollain terassilla jos kajjaanin palstaan on uskominen
liekköhän ottaneet lukeman alkometristä

Äänestä

Näistäkin mittaushetkistä on jo vierähtänyt yli 17 vuotta. Niin se aika kulkee eteenpäin tässä maailmassa. Kyydissä pysyy kukin aikansa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


veikkuutti kirjoitti:

viime viikolla kajaanin raatihuoneen torin lämpötilaa vappupäevänä kello 12
eihän ne perkeleet kertoneet että lämpötila otetaan aoringon porottamalta pinnalta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu