cee'distä cee'diin

Viime kesäkuussa sain 1,4 LX cee'dini, jonka tilasin maaliskuussa. 14500 huoletonta kilometriä ajettuani päätimme siirtyä yhden auton käyttöön ja hankkia automaattivaihteisen ykkösautoksi.

Nyt pihassa seisoo kaksi päivää sitten saamani automaatti-cee'd. Tunnelmat ovat erittäin positiiviset. Toivottavasti tämä osoittautuu yhtä hyväksi kuin edeltäjänsä.
61357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ajatella niin monta huoletonta kilomeeteriä johan siitä kannattaa kirjoitellakin!

Äänestä

Mietippä ajatuksella miten lapsellinen ja typerä kirjoituksesi on !?
Ei tuota usko edes 5 vuotias lapsi,niin ja joku Kia uskovainen joka ei haluakkaan tietää mitään maailmasta.

Äänestä

Hei !Jos joku haluu ajaa Cialla mitä vitskan välii sillä on "heileteille "jotka pidätte niin vähän omasta pollestanne että tulette tänne vain tarjoomaan paskoo mukaman pöllömmille? Ottakaa mela käteen ja melokaa vaikka saharaan.

Äänestä
  • kateellisia kommentteja ..tuolla on muitakin autopalstoja mutta täällä haukutaan vaan.Kateusko syynä??
    Hyvä kun kirjotetaan kokemuksista,
    ei tossa voi muuta ko kehua hyvä päätös tehty eikun ajellaan.Ja ihanaa ko auto tehtaat muuttaa eurooppaan t:Eräs toinen kianisti.

    Äänestä

Kyllä minä olen ollu ainakin tosi tyytyväinen automaatti-cee'diini! Hyvä on ajaa ja vaikuttaa myös turvalliselta ajaa, eli kiihtyy hyvin ja puhtia löytyy esim. silloin, kun tarvitsee ohittaa. Mitään ongelmia ei oo ilmenny, ja nythän niitä 'lastentauteja' olis, JOS olis. Ja vaikka tuosta laatikosta ei kaikki ilmeisesti numeroiden perusteella tykkää, niin 4-vaihteisuus ei ainakaan minusta ole pätkääkään huono asia. Perusloota, joka varmasti osataan tehdä, kun mitään uusia 'kokeiluja' ei tuosta laatikosta pitäs löytyä. Eikä kulutuskaan ole minusta paha ollenkaan. Yleensä aina alle 7 litraa, useimmiten jopa lähempänä kuutta. Ja huom.:ajan paljon kaupungissakin. Ja jos auton pitäs jonkun mielestä viedä vielä vähemmän ni ajakoot sit vähemmän.

Äänestä
  • Olen kanssasi täysin samaa mieltä.Nelivaihteista automaattia turhaan moititaan.Ei kulutusero viisivaihteiseen ole niin suuri,kuin annetaan ymmärtää.Kulutus on paljon ajotavasta kiinni.Olen ajellut nelivaihteisella automaatilla ja olen pärjännyt hyvin liikenteessä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


1,6 EX automaatti kirjoitti:

Viime kesäkuussa sain 1,4 LX cee'dini, jonka tilasin maaliskuussa. 14500 huoletonta kilometriä ajettuani päätimme siirtyä yhden auton käyttöön ja hankkia automaattivaihteisen ykkösautoksi.

Nyt pihassa seisoo kaksi päivää sitten saamani automaatti-cee'd. Tunnelmat ovat erittäin positiiviset. Toivottavasti tämä osoittautuu yhtä hyväksi kuin edeltäjänsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu