Taas joutuu kuuntelemaan Jyskyn jorinoita ja huonoa musiikkia kun Jyskyn toivekonsertti tulee Iskelmältä perjantai-iltaisin. On vielä pakko kuunnella joka toinen perjantai iltavuorossa kun työpaikan radio on pysyvästi viritetty Iskelmän taajuudelle eikä radioon saa missään nimessä koskea.
Jysky tekee paluun
Voi tuska
5952
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
saakohan sinne ny soittaa muutki ku sen omat känniset kamut? tai soitetaanhan me, mut meidän toiveita ei soiteta. ne tutut vain toisilleen naapuriin tai samaan taloon lähettelee terkkuja. h*...*i, huutaisivat ne terkkunsa ite pihalta, eikä soittelis radion kautta!
no, hyvä tietää, ettei tarvi pe-iltasin radiota avata.
kaapelitaloudessa ei näy jyskyä!
Tuntuu, ett muutamil ihmisil ei ole muuta elämää kuin soittaa radioon ja lörpötellä ja lähettää terveisiä puolelle kaupunkia, kun on muka niin paljon kavereita. Mä kyl tykkäsin lukea niitä viestejä ruudulta, vaan tuskin enää tulee pelkästään kuunneltua. Ei millään pahalla, Jysky!
jo hyvät perusteet ottaa lopputili
Jyskyn jutut voi alkaa joskus hyydyttämään, mutta se johtuu vain siitä että kuulija on saanut yliannoksen! Jutuissa ei ole mitään vikaa mutta kuulijalle on käynyt samoin kuin jos söisi joka päivä perunaa ja kastiketta. Jysky mainitaan Hämeenlinnan historiankirjassa mutta ei ketään kriitikkoa! :)