Elikkä..Mie oon 162/51 (kokoni on 32 tai 34) jääkiekkoilijatyttö ja miulla on vaaleet hiukset ja siniset silmät..Millasia farkkuja miun pitäs käyttää? Miun pohkeet on melko ouhuet, mutta reidet on ongelma..ja sitten millaset paidat ois hyviä ku treenaan melko paljon ja miulla on aika näkyvät vatsalihakset?
Käytän aika paljon erilaisia urheiluvaatteita niin olisi kiva muuttaa välillä vähän tyyliä :P mtä pitäisi hankkia vaatekaappiin tulevallle kesälle? :D kiitos jo etukäteen vastauksista :)
Millaset vaatteet?
1
362
Vastaukset
- ole hyvä...
Jos haluat vaatevinkkejä nimenomaa kesäksi, tässä muutama:
-"Reidet on ongelma"...tarkoitatko että ne on paksut? Valitettavan moni sinun ikäisesi kyllä pitää reisiään paksuina vaikka kyseessä olisi pelkkä muodokkuus =( Mutta, oletetaan nyt että sinulla on toivottua paksummat reidet. Osta tummasävyiset, polvimittaiset caprit tms. Hyvä malli olisi sellainen ylempää hieman löysä (ei kuitenkaan roiku) joka sidotaan sitten siihen kohtaan johon haluaa. Tumma väri näyttää aina kaventavan muutaman sentin, pikkuinen löysyys tekee sitä lisää ja jos caprit ovat vain polveen asti niin korostat samalla hoikkia pohkeitasi =)
-En tiedä tarkoititko että haluat korostaa vatsalihaksiasi vai peittää lihaksikkuuttasi?
Jos haluat korostaa suosi valkoista väriä.
Jos haluat peittää ota maanläheissävyinen hieman löysä paita. Ei ihan musta mutta ei mikään pastellin hempeäkään. Sellainen "äitiysvaate" -mallinen voisi toimia. Ylhäältä tiukempi ja liehuu alhaalta. Pyöreä kaula-aukko on parempi kuin v-malli.
-Lisä vinkkeinä muista myös hankkia nätit kengät. Intiaani-/hippityylin sandaalit ovat muodissa ja mielestäni tosi nätit. Kerrankin kesä kenkiä joissa pystyy kävelemään =)
Tässä on mielestäni hyvä asu, vaihdat vaan caprit hieman tummempaan sävyyn:
http://www.ellos.fi/misc/ProductZoom.aspx?ImageSource=joss_1050540.jpg
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4022142Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek122009Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2501415Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821069Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel57977Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402948Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39838- 56799
- 75770
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70734