HONDA XR R viritys

Moro.On tallissa seisonu monta vuotta tuommonen 80 cc honda, 4-tahti kone.Muutaman kerran oon ajanu ja kyllä sillä se 100 km/h menee rikki.Mutta pitäs saada vielä kulkemaan kovempaa.Kaverilla oli aikonaan ollu samanlainen xr honta, ja oli kuulemma repässy 130km/.
Osaatteko sanoa että miten pitäs virittää tuommosta crossia? HYVIÄ VIRITYSVINKKEJÄ
KIITOS ETUKÄTEEN
51487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Epäilen vahvasti tota 130km/h.
Koska itselläni on xr400 ja pitkillä välityksillä leuka kiinni tankissa saan vauhtia ~155km/h.
Ja tällöin kiihtyvyys kärsii ja monttuajo ei ole enää yhtä hauskaa kuin pienemmillä väleillä.
Ja montulla ei myöskään tarvi ajaa yli 100km/h.
Mutta jos voimaa haluaa niin tehoa saa vähän lisää avarammalla putkistolla.
Ja jos tuohon löytyy bigbore kitti niin se tuokin jo mukavasti lisäpotkua.
Ja mikäli löytyy niin osta hotcams nokat.

Äänestä

moi.mullakin on tollanen honda xr 80r tallissa.sen saa kulkemaan kun vaihtaa etu/taka rattaan
eteen isompi ja taakse pienempi niillä saa kulkemaan noin 120km/h jos pytyn poraa isommaksi niin silloin se menisi lähelle 130km/h jos haluaa enemmän kuin 130 km/h niin vaihtaa putken.

Äänestä

porauta kone isommaks niin mä tein jakato välityksiä

Äänestä

mulla on honda xr 85 kulkee noin 80 et vähä epäilen tota 100 kmh

Äänestä

Mäki vähä ihmettelen että kuka olis saanu 80xrn kulkeen 130kmh. Ite oon kans jonkuverran virittäny xrrääni laittamalla cdi poksin ja magneeton kones kiertää siis ihan tarpeeksi :D. Kaasarina toimii 22mm mikuni. Nyt tosiaan on koko rossi paloona ku oli harvavikaa ja söi öljyä. Sylinteri viety porautukseen ja isompaa mäntää sisälle nii pian tämäki xr menee ihan tarpeeksi :D Täs vähä vinkkiä miten tuota viritellä :))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joni22''''' kirjoitti:

Moro.On tallissa seisonu monta vuotta tuommonen 80 cc honda, 4-tahti kone.Muutaman kerran oon ajanu ja kyllä sillä se 100 km/h menee rikki.Mutta pitäs saada vielä kulkemaan kovempaa.Kaverilla oli aikonaan ollu samanlainen xr honta, ja oli kuulemma repässy 130km/.
Osaatteko sanoa että miten pitäs virittää tuommosta crossia? HYVIÄ VIRITYSVINKKEJÄ
KIITOS ETUKÄTEEN

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu