Kyselin kokemuksia Deturin äkkilähdöistä. Eli kuinka kaukana teillä on ollut matkajokerihotellit yleensä? Voiko olla mahdollista että hotelli olisi vaikka 14km päässä? Kun se hotelli sijaitsee Alanyan alueella. Eli kokemuksia kyselisin? :)
Deturin äkkilähdöt
lähtö 10.5
61807
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Olen ollut muutaman kerran Deturin äkkilähdöllä ja aina kun Alanyaan mennyt niin hotellit ihan hyviä.
Viimeksi olimme Magissa ja mielestäni tosi hyvä sijainti perushotellina ihan ok.
Jos lähtisin Deturin kautta tänä kesänä, niin ottaisin myös äkkilähdön.
(vaan nyt lähden Aurinkomatkoilla vaihteeksi)
Mukavaa matkaa vain teille!
Voi olla ihan minkälainen vain. Yleisesti määrittelemätön majoitus on kuitenkin ollut hyvä tai erinomainen. Parempi mahdollisuus on saada hyvä hotelli, jos ei matkusta sesonkiaikaan eli erityisesti heinä- ja elokuussa hotellit täynnä ja Deturilla käytössä paljon extrahotelleja, jotka voivat olla myös 1 tähden hotelleja...
En tiedä enään nykyään mutta muutama vuosi sitten Derurilla oli käytäntö että jokerilaiset pääsivä /saivat lentoketällä tai koneessa valita muutamasta "jokeri"hotellista sen mieluisamman,siis että esitteestä näytyettiin muutama vaihtoehto ja niistä sitten sai itselleen mieluisimman valita...Mutta,mutta ajat muuttuu eikä ehkä enään käytäntönä tuo...Itse silloin saimme aina mieleisen hotellin keskusta-alueelta.
Ohos, enpäs ole kuullutkaan. Kyllä meille on Deturin lennoilla aina selvinnyt lentokentällä vasta hotelli, eikä missään ole voinut valkata mitän haluaa. Sehän olisi epäreilua täyden hinnan maksaneita kohtaan.
Aurinkomatkoilla tietää mihin menee, mutta hintakin on sen mukainen. Tjäreborgin äkkikset ovat jokereita, ehkä siellä määrittelemätön on valittavissa?
Nytkin olemme lähdössä toukokuusa äkkilähdöllä, vielä emme tiedä millä. Tänä vuonna on hinnat paljon kalliimmat kuin yleensä. Viime toukokuussa pääsimme 199e, sitä edeltävänä vuonna 170e jne. Syyskuun matkoilla ei alennuksia ole ihmeemmin. Kuitenkää emme ole koskaan maksaneet yli 300 euroa viikosta.
Kiintiöitä on selvästi supistettu, Aurinkomatkoillakin tänä kesänä vain muutama hassu hotla. Joka tapauksessa kun äkkilähdön ottaa, ei narise mistään turhasta, kun ei ole neljän tähden hotlaa maksanutkaan. Ja silti sellaiseen voi päästä!
Hyvää matkaa kaikille!
että koneessa saisi jotain hotelleja valkkailla...
oletkohan nähnyt unta...?
Kuka niitä muka siellä koneessa esittelee? Lentoemot vai...?
Olimme huhtikuussa määrittelemättömänä Deturilla ja ihan kuvastohotellissa olimme. Kertoivat että määrittelemättömät laitetaan ihan niihin normaaleihin Detur hotelleihin. Siis sinne missä sattuu olemaan tilaa. Meille osui kiva *** huoneisto Kleopatra Tower.
Voi hitto nyt alkaa harmittaa ku lukee näitä :D
lähtö 28.6 eli kausi kovimmillaan, en uskaltanut määrittelemätöntä ottaa, olen kuullut niistä aina vain huonojakokemuksia joten kysyin deturilta olisiko mahdollista saada määritelty ja onnistuihan se,eikä hinta noussut euroakaan,saimme ***huoneisto hotellin