Eli eli, aloitin tuon Cerazette valmisteen syömisen ja ensimmäinen liuska on lähes tyhjä! Ajattelin kysyä onko muille tullut pillereistä iho-oireita? Koska tässä viisi päivää sitten kasvoihini ilmestyi omituinen noin 1cm x 1cm kokoinen paukura joka koostuu tavallaan useammasta pienestä nypystä...Onko muilla samanlaisia oireita? Ajattelin jos sitten johtuisi pillereistä? Pääkipu on aivan jumalaton vaikka pillerien piti soveltua migreenipotilaille, tämäkin taitaa sitten olla yksilöllistä
Cerazette minipilleristä
miemiemie85
1120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kokeilin samoja pillereitä. Sain pari finniä ja lihoin 8 kiloa kolmessa kuukaudessa. Vaihdoin pois. ei mielialamuutoksia. Kuukautiset jäivät kokonaan pois. Jos googlaat, löydät muitakin kohtalontovereita, joille nää pillerit aiheuttavat finnejä ja jopa aknen.