Kyselisin täältä mielipiteitä uuskoppasesta v70:stä. Olen suunnitellut hankkivani tuollaisen -01, mutta laatu ongelmat mietityttävät? Onko niitä, vai ovatko ne vain kateellisten panettelua? Vaihtoethtona olis audi a6, mutta jotenkin tuo volvo houkuttelisi enemmän.
V70
ehkä
41180
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
jos tunnet, että pystyt suoriutumaan tiukoistakin ohituksista ruuhkaisilla teillämme, niin mikä ettei. Jos et kykene siihen, voin suositella muita merkkejä Volvitsien maineen säilymisen varmistuksena. Esim. Avensis on mainio ns. "pappa-auto".
Jos auton eturipustuksen totaalinen epäonnistuminen ko. mallissa ei häiritse sinua niin osta Volvo v70. Minä en enää toista paskaläjää pihalleni ota.
Tervetuloa 850 kerhoon 96-97 saapi halvalla ja ei muuta kun menoksi. Meikäläinen ajeleepi ihan huvikseen 2tkm viikossa. Autossa normaalit renkaat eli 185/65 15 ompi paras Volvoista ajaa.Tämä oli minun mielipiteeni ja olen olen eläissäni ajannut enemällä kuin 2 Volvolla.Lopuksi voisin kertoa vitsin Tapahtui Laihialla vaatturin luona oli isäntä tinkimässä pukua jonka oli teettänyt .Vaatturi ajatteli että ei pääse koko päivänä tosta tinkijästä eroon niin päätti antaa puvun ilmaiseksi.Tähän isäntä heti vastasi"Että kaksilla housuilla".Kuten huomasit meillä 850 kerhossa ei rasita polla.
Ja osta 850 tai vanhakoppainen v70. Minä olen ollut tyytyväinen tähän viineksi mainittuun, vaikka eihä se 850:lle pärjää ajonautinnossa.
Uudet v70:set on sellaisia rämisijöitä.