En tunne traktorien merkkejä ja tyyppejä, mutta varmaankin tiedätte minkälaista haen. Hytillinen tai hytitön, aivan sama. Varusteita ei tarvita muuta kuin perälaatikko olis hyvä olla. Tarkoitus on tehdä sillä lumityöt ja siirrellä maata yms. Jos täältä ei sellaista löydy, niin tietääkö kukaan mistä kannattais hakea, muualta kuin keltaisesta pörssistä? Mikähän niiden hintaluokka mahtaa olla?
Ostetaan pikkutraktori
sakke
112084
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kyllä paras hankintakanava on keltainen pörssi tai muut alaa sivuavat lehdet. Kannattaa myös katsastaa liikkeiden tarjonta esim.
http://salonvaihtoautot.net/niini/
ja ostoilmoituksia voi jättää myös traktorisaiteille esim.
http://www.dunkeldunkel.com/traktori/index.html
http://www.masinistit.com/
http://www.kolumbus.fi/valmet-talli/
Mulla olis yks ylimääränen pikkurattori (Ford 4000), oikein sopiva juuri pihatöihin. Mistäpäin oot että tietäs tulisko kuljetuksesta suuri ongelma?
Asun Keski-Pohjanmaalla. Paljonko se sun traktori painaa, meinaan voiko kuskata autotrailerilla? Missäpäin Suomee se on? Niin ja semmonen "pikkujuttu" kuin hinta?
elikkäs kiinnostais itseänikin ostaa traktori joten laitappa tietoja.ja paikkakunta??itse olen keski-suomesta
Toisella palstalla kauppasit sitä ja tais olla Nivalassa? Asun noin sadan kilsan päässä, joten anna osoite niin tuun kattoon sitä?
Mulla olisi tuollainen V40 vm -99. Turbo luonnollisesti. Etenee pahemmallakin pellolla, vaikka ei ihan V70:n veroinen olekaan. Kiinnostaako?
Olis hyvakuntoinen international turvahytilla ja taka laatikolla[KIPPAAVA]kaikki toimii 2500e
päin ih:si on
Ristiinassa Mikkelin lahella 20 km etelaan kuljetus ei este .
huippu massikka 35 toiselta omistajalta lisatarvikkeet h.3000e mikkelissa kuljetus jarjestyy.
Olisi kaupan Volvo 400 Buster vm -69,tosi hyväkuntoinen,hytillinen(lämmin)kohtuullisen hyvät renkaat,takana 36"tuumaiset.Moottori ei kuluta öljyä vaan tilkkasen naftaa.Tosi varma talvikone ei säiky pakkasia eikä pyryä.Hintakin on edullinen.Jos jotain kiinnostaa niin aletaan käymään keskusteua.