Olisin kysellyt hieman et onkos kellään tietoa paljonko mahtaa maksaa katalysaattorin vaihto tdi:n passattiin? Autosta kuuluu kiva räminä ja se on paikallistettu kuuluvan katalysaattorista. Räminä voimistuu kun katalysaattori lämpenee. Onko moisen vempeleen vaihto vaikea tehdä itse? Mitä ilmeisemmin katalysaattorin sisus kalut on irti. Kiitokset etukäteen vastauksista!
katalysaattori
4
6482
Vastaukset
- ei vaikea
mutta hinta voi olla yllätys. Kysäse vakuutusyhtiöiden keskusvarastolta kolariautosta irroitettua. Löytyy usein todella uusia osia edullisesti!
http://www.autovahinkokeskus.fi/
sieltä "varaosat"-osiosta voit katsoa!- korjaus
varaosat löytyvät nykyään "automyynti"-osion takaa. Kurkistin juuri ja yksi Passatin katti löytyy (joustomalli) hintaan 200€!
- Jussi
Luulin Opel Corsani katalysaattorin sisuskalujen olevan irti kun piti julmettua räminää. Lähempi tarkastelu osoitti katin olevan kaksikuorinen, josta ylempi kuori oli ruostunut siististi saumoistaan irti ja rämisi irrallisena katin päällä. Minkäänlaista pakokaasuvuotoa ulospäin ei ollut ja päästöarvot mittauksessa kohdallaan. Korjaus oli helppo; irrallinen osa pois. Mainittakoon vielä, että auton pohjassa, pakoputkiston kohdalla oli erillinen lämpösuojus, joten yläkuoren poisto ei huolettanut yhtään.
- välissä on
lämpöeriste, joka pitää katin kuumana, jolloin toimii parhaiten! Laita uusi erietys(tulenkestävä villa) ja uusi suojapelti vaikka pistehitsillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2077276- 522804
- 1882271
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101633Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1521625Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke191287- 741210
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,381143Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä261121Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty501019