pitääkö huhu paikkansa

että hmt;ltä olisi irtisanottu useita työntekijöitä???? yt neuvvottelut?
84238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

pitäähän sekin huhu paikkansa, niinkuin että kohta lomautetaan loputkin, mut silti kontit kulkee ennätysvauhdilla ja kuljetukset senkun lisääntyy - että repikää siitä mokomat alalauteilla kylvetetyt lyhytsormiset ja töpselinenäiset persjalkaiset

Äänestä
  • Ja myöhemmin Tasavallan presidenteksi!!!!

    Äänestä

  • samanalainen ulosanti,kun seppo herralalla,pelkkää uhkailua,onkohan täysin normaalia toimintaa,mietippä ite?

    Äänestä

  • mikä on ennätysvauhti,sekö, että hmt:llä
    saa kontit olla ILMAISEKSI varastoituna 30 päivää
    kun muualla ,siis kaikissa muissa suomen satamissa
    se on 7 päivää tai sen alle hesassa on 3 päivää.

    Äänestä

kaikki nää juorut saa alkunsa ?


onko se joku tietty puolue ? ( se ainakin)
vai joku kateellinen paskasakki ?( se ainakin )
vai muuten mielisairas ideatehdas ?( se ainakin)
joku, joka kokee tulleensa syrjityksi ?

Äänestä

todellakaan!!!! kateellisten puhetta,mitä jos jättäisitte työntekijät rauhaan!!!! ei työntekijä voi mitään satama johdolle!!

Äänestä

  • MTH kirjoitti:

    firmahan vaan mennä porskuttaa. Kunhan "kateellisilla" riittää töitä, niin saadaan heiltä verot kerättyä, jotta voidaan pyörittää leikki-bisnestä. http://www.inoa.fi/showFinancialInformation.do?company=261907

    Vaan koko johtoa ja uitetaa duunaritkin kölin alta, muu ei näyttäny auttavan, sori vaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


köllimölli1 kirjoitti:

että hmt;ltä olisi irtisanottu useita työntekijöitä???? yt neuvvottelut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu