Tälläkin palstalla paljon keskustelua ja positiivisia mielipiteitä saanut JIM kanavan T.A.P.S (haamutiimi) sarja on loppunut ja nykyään JIMiltä tulee lauantai iltana klo:20.00 jokin luonto ohjelma. Nyt JIM mokasi ja pahasti..
Tässä vielä linkki niin voitte tarkistaa jos että usko.
http://www.telkku.com/telkku?tila=knvt&kan=48
Tässä vielä linkki niin voitte tarkistaa jos että usko.
http://www.telkku.com/telkku?tila=knvt&kan=48
Vastaukset 11
Vanhimmat
Että kaikki jaksot mitä on tehty on jo näytetty jimiltä? En ole varma, kuhan veikkasin.
Jim näytti vasta 1-kauden Haamutiimiä ja sitä on tehty 4-kautta. 2-kaudessa on n.17-jaksoa ja 3-kaudessa 12-jaksoa. 4-kaudesta en vielä tiedä mutta ainakin 6-jaksoa on näkynyt.
Eikös se mennyt vain tauolle kesän ajaksi?
Loppu syksystä alkaa Destination Truth. Olen laittanut topicin siitä tänne. :)
on ehkä naurettavin ohjelma jota telkkarista on nähty
Jokaisella on oikeus mielipiteeseen.
Surkea ohjelma, hyvä kun loppui.
Itsehän en ole tämän sarjan loppumisesta kuullutkaan, mutta ihan hyvä jos näin on. Joskus ihan huvikseni satuin katsomaan sit jos ei muutakaan tullut, ja voinpa taas todeta että aikamoista sontaa kehtaavat näyttääkin. Koskaan eivät mitään muka löytäneet typerillä kameroillaan ym. ihmelaitteilla. Luulisi nyt, että ne möröt ja hattivatit mitä lie älyävät että niitä yritetään saada kuvaan ja menevät piiloon. :D Ja sitä paitsi noin kolmasosa ohjelmasta selviteltiin aina tämän haamutiimin jäsenten välisiä ihmissuhdeongelmia.
Onneksi sentään älysivät lopettaa koko ohjelman.
hiffaa kliffempiäkin ghostklippejä, kuten esim:
http://www.youtube.com/watch?v=AL-NdEMi-I0
Varsinkin siinä alussa on sikahyvä taustamusa ja äksionia riittää!
Varskin siit 05:40 alkavast kohdas poltergeistit antavat huonekaluille yhtä mittaa kovaa kyytiä. Ja se kuvakin on helkutin terävä.Mä olin huomaavinani, että siin välis 05:40...05:47 poltergeistit pistivät filminkin pyöriin väärinpäin,from end to start, you know...
Sitä mä funtsin että mistä kohtaa ne niitä pöytiä ja tuolia repii, vissiin sieltä jalkojen alapäästä, mutt ne sattu jäämään kuvis ain piiloon. Kantsii katto, hyvä klippi!
"Sitä mä funtsin että mistä kohtaa ne niitä pöytiä ja tuolia repii, vissiin sieltä jalkojen alapäästä, mutt ne sattu jäämään kuvis ain piiloon."
narut on solmittu,joista kuvaajan apulaiset vetelee.
Haamutiimi-sarja on todellakin loppunut, ohjelma on myynyt Jimille paketin, joka sisältää 1, sekä 2-kauden jaksoja. Sarja loppui kesken 2-kauden. Koska sarja ei ole jatkuvajuoninen, se ei tule mahdollisesti jatkumaan ollenkaan. Samantyylinen sarja on tulssa alkusyksystä tilalle http://www.scifi.com/destinationtruth/
Sarjassa seurataan Josh Gatesia työssään.
NYT KAIKKI HAAMUTIIMIN YSTÄVÄT, Laittakaa viestiä jimille, että saataisiin haamutiimi takaisin!
Tässä on aloittamani topic ja sain vastauksen vielä Jimiltä sen alkamisesta.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000001150&posting=22000000034797022
"Haamutiimi-sarja on todellakin loppunut, ohjelma on myynyt Jimille paketin, joka sisältää 1, sekä 2-kauden jaksoja. Sarja loppui kesken 2-kauden."
Jos se jimiltä loppuu nii ei se tarkoita amerikan serkkuja :) Mistä oot edes keksinyt moisia... Neloskausihan pyörii scifillä (siis siellä amerikassa) vielä täyttä häkää!
Ja torrentista löytää jos ei malta odottaa... Vähän parempaa laatua kun juutuubi sohlo...
Ja destination truth ei ole SAMANTYYLINEN kun ghost hunters. No okei, pelit ja vehkeet on mutta tässä destination truth sarjassahan etsitään myyttisiä eläimiä/olentoja (loch ness, penbela) ei siis kummituksia sanan "varsinaisessa" mielessä.
On muuten ihan hyvä sarja, näkee hienoja kulttuureja ja maisemia. Vähän tosin vielä näkynyt niitä myyttisiä elikoita mikä on ymmärrettävää ;)
ja torrent... ;)