Matkavakuutuksesta

Ekaa kertaa kesäkuussa New Yorkiin. Mistä ja minkälainen matkavakuutus?

Onko esim Eurooppalaisen vakuutukset hyviä tähän tarkoitukseen?
2556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ja ota vaikka automaatista Vantaalla kun lähdet. Tarkista ettei ole jo kotivakuutuksessa sillä tuplavakuutus ei korvaa sen enempää.

Äänestä
  • ...satojen tuhansien edestä hoitoja sekä kotiinkuljetuksen, hoito Amerikassa voi olla todella kallista.

    Jos sinulla on jo kotivakuutuksen yhteydessä, liiton etuna yms. matkavakuutus, nämä ovat yleensä jo riittäviä. Tarkista vakuutuskirjasta vakuutusehdot.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselisin kirjoitti:

Ekaa kertaa kesäkuussa New Yorkiin. Mistä ja minkälainen matkavakuutus?

Onko esim Eurooppalaisen vakuutukset hyviä tähän tarkoitukseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu