Voitko unohtaa?

Minä en voisi milloinkaan. En, vaikka sinulla on se kaunis vaimo ja lapset. Kunpa vaan jotenkin saisin sut pois mielestäni. Hajotan vain itseni ja perheeni tällä vatvomisella.

"Olet aina näin minun mielessäin, sua unohtaa en voi".
3574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

siis ehkä.

ajattin että oikeasti ehkä kaikki olisi jotenki ohi, mutta kyllähän sen arvaa että ei se mihinkään ole loppunut.

Ei tunteet vaan päätöksellä lopu

Äänestä
  • heilut täällä jonkun muun takia.

    Äänestä

  • Mehän nähäänkin nykyään niin harvoin, että luulis jo tän ikävän loppuvan. Mutta tunteet sen kun vaan kasvaa ja tämä ikävä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


naiselta kirjoitti:

Minä en voisi milloinkaan. En, vaikka sinulla on se kaunis vaimo ja lapset. Kunpa vaan jotenkin saisin sut pois mielestäni. Hajotan vain itseni ja perheeni tällä vatvomisella.

"Olet aina näin minun mielessäin, sua unohtaa en voi".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu