Carina II

djdjjd

Mitähän maksaa carinan vm. -91 1.6i jakohihnan vaihtaminen, ja tekeekö pahoja vaurioita jos pääsee
katkeemaan?

5

985

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Entinen Carinalainen

      Kaveri vaihtoi.
      Alle tunnin kesti....eli 30-50eetä.

      Tuttu ajanut 300000km vaihtamatta.
      En oo koskaan kuullut,että olis katkennut.

    • ex.Carinisti

      Ole huoletta,mitään ei hajoa,vaikka remmi katkeaisikin!

    • Carina II:n omistaja

      Jos se jokopään hihna katkeaa, niin moottori voi mennä rikki. Mulla maksoi sen jokopään hihnan vaihto tuttavan kautta reilut 100 euroa. Samalla vaihtoivat stefat. Vesipumppua ei silloin mun autoon tarvinut vaihtaa, mutta se on kuulemma helppo vaihtaa silloin samassa yhteydessä.

      • 1.6 4A-FE carina II

        Ja voit tosiaan olla huoleti ton suhteen, se ei tee koneelle muuta kuin pysäyttää sen. Tarvikeosilla pääsee halvalla, alle 30 euroa oli muutama vuosi sitte hihna kiristin ja työ maksaa eniten jos antaa jollekin sen vaihdettavaksi.


      • carinakakkonen
        1.6 4A-FE carina II kirjoitti:

        Ja voit tosiaan olla huoleti ton suhteen, se ei tee koneelle muuta kuin pysäyttää sen. Tarvikeosilla pääsee halvalla, alle 30 euroa oli muutama vuosi sitte hihna kiristin ja työ maksaa eniten jos antaa jollekin sen vaihdettavaksi.

        Nämä on niitä harvoja koneita jotka ei tosiaan sökähdä jakohihnan katkettua!! Ite vaihdettiin jakohihna ja kiristin vesipumppu, jotta ei tarvitse miettiä sitä suurta työtä jos pummpu sattuis menemään,helpommalla pääsee kun vaihtaa kaikki kerralla :))


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      346
      2049
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      47
      1639
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      154
      1321
    4. 143
      1168
    5. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      84
      1161
    6. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1161
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      84
      1067
    8. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      1057
    9. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      9
      988
    10. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      48
      972
    Aihe