ihanaa

ja jouluvauvaa!!
ihanaa ihanaa, ehdin vielä 26 täyttää ennen sitä :)
7302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onnea paljon sinulle!

Äänestä
  • todella paljon :)

    Äänestä

  • :) :) :) kirjoitti:

    todella paljon :)

    Ja hatun nosto jo kolmesta lapsesta!!!
    Meidän esikoinen on joululapsi ja hyvät muistot jäi rauhallisesta sairaalassa olo päivistä joulun aikaan.

    Äänestä

  • meppe kirjoitti:

    Ja hatun nosto jo kolmesta lapsesta!!!
    Meidän esikoinen on joululapsi ja hyvät muistot jäi rauhallisesta sairaalassa olo päivistä joulun aikaan.

    laskettu aika olisi 6.12 tietämillä, mutta eiköhän mieshoida ettei jouluna sentään kamalaa stressiä sitten pidetä, ihana joulu tulossa pienen nyytin kanssa, kaksi vanhinta tykkää takuulla kun kerrotaan uutinen, he ovat jo toivoneet yli vuoden uutta sisarusta :)

    Äänestä

Onneksi olkoon teille.

MInäkin kävin äsken ultrassa ja sielä se pikku kakkonen oli :)
Jouluvauva tulee, jos kaikki toivottavasti menee hyvin.

Äänestä
  • sitä jo todella innolla että näkisi pienen siellä :) sen jo tiedän että 6.12 korvilla olisi LA itsellä 2.12 synttärit.
    Onnea teillekin ja varmasti kaikki menee hyvin teillä

    Äänestä

aika moni sanoi kun odotin omaa neljättä, että se vasta on se lapsi, josta vain nauttii. Eli siihen asti opetellaan ja neljäs osataan ja kaikki on vain vauvasta nauttimista. Ja aika pitkälle niin olikin vaikka se oli vauvaksi aikamoinen riiviö!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


odotan neljättä kirjoitti:

ja jouluvauvaa!!
ihanaa ihanaa, ehdin vielä 26 täyttää ennen sitä :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu