Ostin äken halpa-kaupasta,olkoon nimi vaikka Vale-Gamasiini,työkalu-setin.Hajosi räikkä-avain ensimmäisellä käyttökerralla,kiintolenkkien leuat "väljähtyivät" muutaman käyttökerran jälkeen.
Tein asianmukaisen reklamaation.Tarjosivat samaa sarjaa tilalle.En halunnut toista samanlaista pa**aa.Vaadin rahoja takaisin.Eivät suostuneet palauttamaan rahoja.Olisivat hyvittäneet kuitenkin
50% hinnasta :)) kuinka jaloa!
Ei kuulemma ole heidän ongelmansa.Paska kauppa.En astu enää jalallani ko putiikkiin.On kysymys periaatteesta,kauppiaan moraalista ja vastuusta.
Tein asianmukaisen reklamaation.Tarjosivat samaa sarjaa tilalle.En halunnut toista samanlaista pa**aa.Vaadin rahoja takaisin.Eivät suostuneet palauttamaan rahoja.Olisivat hyvittäneet kuitenkin
50% hinnasta :)) kuinka jaloa!
Ei kuulemma ole heidän ongelmansa.Paska kauppa.En astu enää jalallani ko putiikkiin.On kysymys periaatteesta,kauppiaan moraalista ja vastuusta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
aivan kertakaikkiaan täyttä romua täynnä ja joku vielä kehuu et kuinka hyvää tavaraa sieltä saa..Ite en löytänyt mitään ostettavaa
Pienestäpä teillä menee hermot. Jättää nyt yhden epäonnistuneen kaupan takia uudelleen menemättä..pyh. mä en vois kohta käydä kaupassa ollenkaan millon mistäkin saa huonoa palvelua tai jokin hajoaa tai on pilalla. on tämäkin nyky aikaa.
No, hyvähän se on, että alkaa mennä jakeluun tämä hinta/laatu-suhde. Jos kympillä ostat työkalusarjan, niin aika varovaisesti sitä joudut käyttämään, että saat sen kestämään. Herää kysymys, kuka ostaa työkaluja Ale Makasiinista? Ei kukaan täysjärkinen.
Yhtenä päivänä kävin Jyväskylän alemakasiinissa, eli Biltemalla. Kuuntelin sivusta useamman tarinan, joita laatuun tyytymättömät keski-iän ylittäneet miehet kertoivat nuorille myyjille. Luuleeko joku ihan oikeasti, että halvalla saa hyvää!?!? Ilmeisesti luulee... ja pettymään tulee.
Kyllä tiedostan sen tosiasian,että halvalla ei yleensä saa hyvää eikä laadukasta tuotetta.Tässä ko tapauksessani olikin kysymys kauppiaan vastuusta ja moraalista,ts. kuinka suhtaudutaan reklamoivaan asiakkaaseen.Jos kauppiaalla on tosiaankin varaa ylenkatsoa asiakasta,niin siinä tapauksessa on olemassa muitakin vaihtoehtoja.Olen ollut ko kaupassa vakituisena asiakkaana n 15 vuotta,mutta tällaisen "pikkuasian" hoitamatta jättäminen ja ylimielinen käyttäytyminen johtaa siihen,että valitsen kauppani uudestaan.
Ehkä kannattaa hiukka miettiä mitä sieltä ostaa!
Työkaluja en ensimmäiseksi menisi sieltä hakemaan, mutta tyylliin jottain mukeja tms. roinaan voisi :)