t-72 räjähtää palasiksi

Suomen uljaan t-72 ( http://www.mil.fi/kalustoesittely/00052.html ) panssarivoiman tulevaisuus näyttää synkältä:

http://www.strategypage.com/gallery/images/JavelinLiveFireVsT72.mpg

Onneksi suomi hankkii uusia panssareita. Vaikka ei ne leopard kakkosetkaan javelinille pärjäisi. Panssarin aikakausi on ohi.
61635
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tämä liittyy metsästykseen!?

Äänestä
  • tämä metsästys on nykyään suht laaja käsite.

    Kyllä T-72 pitäisi julistaa jo rauhoitetuksi lajiksi... vähenevät koko ajan... viimeksi taisin törmätä moiseen vuonna -95 Parolassa.

    Äänestä

  • etusivulta klikkasin vaan uusien keskusteluryhmien kohdalla aseet linkkiä. empä huomannutkaan että se oli metsästys jutun alla

    Äänestä

vähän lisää aiheen sivusta

(tämä ei ole sota foorumi OK. mutta kun kerran tämän ketjun tänne avasin niin tässä toinen video.)

ac-130 gunship toiminnassa afganistanissa. näyttää ihan joltain video peliltä kun äijät vaan tähtää ja ampuu tykillä lentokoneesta maassa ajavia autoja ja juoksevia ukkoja. aika karseeta kateltavaa oikeastaan..

http://www.vampirebat.com/war/AC130_GunshipMed.wmv

Äänestä
  • No eipä ollu oikeen selvää toi videon kuvanlaatu mut saipahan sen selväks et autoja ja ukkeleita eliminoitiin. hyi.

    Äänestä

  • Gun nut kirjoitti:

    No eipä ollu oikeen selvää toi videon kuvanlaatu mut saipahan sen selväks et autoja ja ukkeleita eliminoitiin. hyi.

    Ei sen pidäkkään olla selvää kun se on kuvattu lämpö/pimeänäkö kameralla. pääasia että viholliset loistaa ympäristöstä ja sitten tulta munille. :o

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


javelin kirjoitti:

Suomen uljaan t-72 ( http://www.mil.fi/kalustoesittely/00052.html ) panssarivoiman tulevaisuus näyttää synkältä:

http://www.strategypage.com/gallery/images/JavelinLiveFireVsT72.mpg

Onneksi suomi hankkii uusia panssareita. Vaikka ei ne leopard kakkosetkaan javelinille pärjäisi. Panssarin aikakausi on ohi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu