Kertokaa

kokemuksianne Buster
1119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olen kyllä hiukan jäävi sanomaan "omasta veneestä" mitään, mutta ei löydy pahaa sanottavaa.

Uusi Magnumi pelaa loistavasti ainakin 225 tehoihin saakka, jolloin vauhti on turvallisesti 50 kts. Yksityiskohdat on tarkkaan funtsittu, säilytystilaa piisaa ja kuomun kanssa on kätevää touhuta.

Vanha Magnum on enemmän "työkone" ja muistuttaa rakenteiltaan hyvin läheisesti pienempiä XXL ja XL samoine pulpetteineen. Keskipulpettiversio olisi minun valinta. Kestää 200 hv (virall. maksimi 150), jolloin vauhtia samaiset 50 solmuu kuin uudella vähän isomman koneen kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Magnumista?! kirjoitti:

kokemuksianne Buster

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu