Millasia kokemuksia teillä on inssistä Porissa? Onko nämä ajokokeen pitäjät ihan ok tyyppejä ym? Missä päin olet ajellut ja miten pitkään?
Kiva jos joku viitsii vastailla (asiallisesti..)!
Kiva jos joku viitsii vastailla (asiallisesti..)!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei sitä kannata jännittää niin hirveesti. Mä olen inssini käynyt 8vuotta sitten.Mulla oli ainakin ihan mukava inssi äijä.Ei kannata miettiä et se on inssiajo vaan ihan normaali tunti. Ne ajeluttaa kaupungissa ja sit pikatiel tai niin ainakin mulla.. Se kestää noin puoli tuntia.. ONNEA insiin..
Kuuntelet tarkkaan mitä se äijä sulle sanoo niin eiköhän se siittä sitten..
hyvin se menee.
Pori on ehkä hieman pelätty yksisuuntaisineen, mutta kun liikennemerkkejä katselee ja kaistaa vaihtaa yksisuuntaisilla kuten on opetettu niin no problems. Suojateiden eteen kannattaa kunnolla hiljentää vaikka muu liikenne menisikin vauhdilla, jalankulkijoiden turvallisuutta tarkkaillaan inssissä melko paljon, mikä on tietysti hyvä. "Ansapaikoista" voitaneen mainita esim. torin reunasta ajaminen. Vaikka siinä liikennettä menee paljon ja isoja autojakin, niin kuorma-autolla sinne ei ole asiaa jos sellaisella inssisi ajat.
inssi ajo kesti puolituntia, mulla oli vastaanottamassa sitä hemmetin iso äijä (en muista nimeä) ei ollut mikään mukava vaan tiuski koko ajon ajan. inssi alkoi paanakedonkadun katsastus asemalta käännyttiin oikealle kirkon ympyrään josta jatkettiin vasemmalle kirkon ohi (käytiin testaamassa mäkilähtö)karjarantaan päin yksisuuntaiselta kaistanvaihto vasemmalle ja kääntyminen vasemmalle torille päin, torilta käännyttiin vasemmalle ja sieltä isonlinnankadulle suoraan linja-autoasemalle asti josta käännyttiin vasemmalle itsenäisyydenkatua suoraan ympyrään asti, ympyrästä jatkettiin herralahteen autokauppojen luota käännyttiin oikealle k-markettiin päin ja siellä äijä kysy multa et osaanko takaisin katsastusasemalle ja sitte mentii takasin sinne ja siellä täyty peruuttaa parkkiruutuun. :)
Nostellaanpas hiukan. Tuorein viesti 5 vuoden takaa, joten kiinnostaisi tietää että onko meno mihinkään muuttunut.
Tuskinpa on muuttunut ja miksi olisi. Tuomarilajit on inhimillistä toimintaa eikä aika siihen juuri vaikuta.
Mulla meni ekalla läpi vaikka tein virheitä. Inssi sano että asenteet on kunnossa niin ei välitä virheistä.
Käyttäydyt vaan kunnolla ja teet itsestäsi hyvän vaikutelman niin se riittää pitkälle. Eli teinitehosteet pois ja olet rauhallinen ja selkeä aikeissasi.
miinukset inssissä
-lippis
-kaikki provosoivat vaatteet ja tunnukset
-purukumi
-stereot
-kännykkä
-äänekkyys
-itsevarmuus
-voimakas meikki
-multitaskaamien
-turha puhuminen
plussia
-mitäänsanomaton pukeutuminen
-siisteys
-kohteliaisuus
-turhan puhumisen välttäminen
-kuunteleminen
-rauhallisuus
-aikeiden selkeys ja ennustettavuus
-kännykän poissaolo
-ei yritä mitään taitavaa
-
Mika joka oli ajokoessa munka mukan hän on epäsosialinen ja tosi vihainen mies se vaa huuda ja kirjotta itelle mitä hän halua mun mielestäni mun ajokie oli läpi mutta hän ei hyväksynyt sitä mitä vittua kaksi kerta hän hylättyi mun inssi
Jos tuon selvemmin et osaa edes kirjoittaa, niin tuskin läpäiset inssiä!
Jos ajat yhtä hyvin kuin kirjoitat, toivottavasti et koskaan saa mitään lupakorttia.