GlansPower 250 cc Luxus-skootteri Boat King

GlansPower 250 cc Luxus-skootteri Boat King
82314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Heikko teho paino suhde 8,8Kw/144kg
Omassa piaggio X9 180 maxissa on se 15kw/180kg
Tolla just tulee yks päällä isoillakin teillä toimeen mutta 2 päällä mielellään ajelee vain noita sivu teitä pitkin ja mulla sentään on melkein 2x enemmän tehoja.

Äänestä

Olen kyllä samaa mieltä Pasin kanssa mutta sitte taas hinta laatusuhde on varmaan aika sopiva voit
verrata sitä esim Symiin siis sym.fi 250cm koneeseen
mutta jos ostajalla on aikaa ajella niin siitä vaan kokeileen. Jos hankit ko vehkeen kirjoita kokemuksistasi käy kuiteskin koeajamassa ko peli niin tiedät siitä enemmän tiedustele samalla huoltohommat ja takuut aina kirjallisesti.turvallisia kilometrejä
tv skootterifani X8 250 i.e. Kokemusta ko skootterista ei ole ainakaan minulla, kyllä jollain toki täytyy olla

Äänestä
  • Xevo (uudempi versio X8:sta). Kiihtyy sataseen rivakkaasti ja vauhtia saa jopa 140 km/h. Tehoreserviä ohituksiin löytyy vielä satasen matkavauhdissa. Olen tällä hetkellä pyörällä telttaretkellä eikä täyteen pakattu pyörä vaikuta ominaisuuksiin mitenkään. Tai ainakaan minä en ole huomannut. Sanoisin aloittajalle että kun on kuitenkin laittamassa pörään enemmän kuin 599 euroa niin kannattaa harkita vakavasti laatumerkin ostoa. Vaikka sitten käytettynä. Minulla on viimeisten 5 vuoden aikana ollut kaksi kiinalaista. 50 cc Fude ja 125cc Jonway. Mopo toimi 3-4 kesää hyvin mutta 125 cc oli täysi pettymys. En saannut sitä toivottua maantieajoa kun jaksoi ylämäkeä 70 kymppiä ja alamäkeä sitten 90 km/h. Tästä harmintuneena rupesin katselemaan niitä kiinalaisia 250 cc pyöriä. Kos näittenkin hinta jo 3 tonnia ja käytetyn laatumerkin sai 3-4500 eurolla niin unohdin tällä kertaa ne kiinalaiset. Päädyin uuteen Piaggion joka vastasi 100% minun vaatimuksiani.Mukaanlukien huollon toimivuus ja sijainti kotini lähellä.

    Äänestä

  • otek kirjoitti:

    Xevo (uudempi versio X8:sta). Kiihtyy sataseen rivakkaasti ja vauhtia saa jopa 140 km/h. Tehoreserviä ohituksiin löytyy vielä satasen matkavauhdissa. Olen tällä hetkellä pyörällä telttaretkellä eikä täyteen pakattu pyörä vaikuta ominaisuuksiin mitenkään. Tai ainakaan minä en ole huomannut. Sanoisin aloittajalle että kun on kuitenkin laittamassa pörään enemmän kuin 599 euroa niin kannattaa harkita vakavasti laatumerkin ostoa. Vaikka sitten käytettynä. Minulla on viimeisten 5 vuoden aikana ollut kaksi kiinalaista. 50 cc Fude ja 125cc Jonway. Mopo toimi 3-4 kesää hyvin mutta 125 cc oli täysi pettymys. En saannut sitä toivottua maantieajoa kun jaksoi ylämäkeä 70 kymppiä ja alamäkeä sitten 90 km/h. Tästä harmintuneena rupesin katselemaan niitä kiinalaisia 250 cc pyöriä. Kos näittenkin hinta jo 3 tonnia ja käytetyn laatumerkin sai 3-4500 eurolla niin unohdin tällä kertaa ne kiinalaiset. Päädyin uuteen Piaggion joka vastasi 100% minun vaatimuksiani.Mukaanlukien huollon toimivuus ja sijainti kotini lähellä.

    Ostin 07 syksyllä qingqi zoner 125 skootterin Citymarketista tingattuun 990e
    hintaan. Olen nyt ajellut työmatkoja ja vähän muutakin n.8600km neljän vuodenajan mukaisesti. Olen moottorimies, mm. puolustusvoimien taistelulähetti
    (MP). Kiinalaisten laatu on edelleen kaukana muista, se on tosi asia. Voit itse
    päättää ajatuksistasi, mutta olisi melko reilua jos myyjä puoli kertoisi realistisia
    tietoja tuotteesta. Miksiköhän ko. Citymarket ei myy enää ko. tuotetta?
    Onko esimerkiksi normaalia, että nyt kun helteet hellivät ja ajokelit ihanteelliset,
    niin mikä perkule,skootterin vilkut eivät vilkuttaneet. Tutkin kaikki johdotukset
    ei mitään löytynyt. Tänään lämpötila 20 vilkut toimivat normaalisti.
    Kolme kertaa olen tullut kotiin taksilla, kun skode jättänyt tielle.

    Äänestä

Glans Power 250cc Boat King tuntuu pudottelevan / katkovan moottorin ja oikeanpuolisen takatukivarren kiinnityspultteja....TARKASTAKAA ne ehdottomasti ettei käy kylmät.

Äänestä

ÄLKÄÄ OSTAKO TUOLTA MITÄÄN!!!!!!!!

Äänestä
  • kerro vähän että miksi ei pitäis ostaa?

    Äänestä

  • - kirjoitti:

    kerro vähän että miksi ei pitäis ostaa?

    osta ja toteaa itse..,se kokeilu maksaa 3 tonnia...,ja petyt...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko kokemusta kirjoitti:

GlansPower 250 cc Luxus-skootteri Boat King

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu