Suomalaiset rekkakuskit kateellisia?

Kun ulkomailta tulee ammattikuskit.
101817
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

työpaikat eurooppalaisille. Eivät narise joutavia vaan tekevät työnsä.

Äänestä

siellä muualla euroopassakaan ole ammattikuskeja paljon vapaana,kyllä ne on sielläkin töissä.Ja miksi ihmeessä luulette että kaikki kuskit nyt tunkevat suomeen töihin?Kyllä tuolla keski-euroopassa on paljon paremmat ajo-olosuhteet,ei ole samanlaista talvea kuin suomessa,pienemmät ajoneuvot ja pienemmät painot niissä.Samalla tavalla se kilpailu sielläkin vapautuu.

Äänestä
  • kortistoon nauttimaan teidän maksamistanne verorahoista,500 päivää lomaa,ehtii tekemään sitten niitä tuuraushommia,pimeänä tietysti,ei vituta työttömänä olo yhtään!!

    Äänestä

  • pääsee taas kirjoitti:

    kortistoon nauttimaan teidän maksamistanne verorahoista,500 päivää lomaa,ehtii tekemään sitten niitä tuuraushommia,pimeänä tietysti,ei vituta työttömänä olo yhtään!!

    ...ei myöskään kerry eläkettä!! Pirun mukavaa saada eläkkeellä 300 Euroa käteen kuussa kun ei oo tullu noita eläkkeitä makseltua!!!

    Äänestä

  • ja pimeissä hommissa kirjoitti:

    ...ei myöskään kerry eläkettä!! Pirun mukavaa saada eläkkeellä 300 Euroa käteen kuussa kun ei oo tullu noita eläkkeitä makseltua!!!

    yli neljäkymmentä vuotta ainoastaan sen vuoksi että saat hyvän eläkkeen.joo,annat elämäsi parhaat vuodet työllesi että eläkettä kertyy,tiesitkö muuten,yllättävän moni kuolee ennen kuin täyttää 70:ntä.ei kauaa ehdi nauttia siitä isosta eläkkeestä,voihan sen pimeän työn palkan säästää sinne eläkeikään.
    MIETITKÖ TOSIAAN ALLE KOLMEKYMPPISENÄ KUINKA PALJON TIENAAT VUONNA 2060?

    Äänestä

tankkasivat tänään klo 11.00 Lytän raja-asemalla(Vartius) kahta suomalaista rekkaa. Rekat ajettiin niin ettei bensa-aseman ikkunasta nähnyt miten samalla tankattiin Venäläinen Vito rekkayrittäjän piikkiin.

Äänestä
  • kamala juttu.vinkki pidä huoli omista asioista.tollainen ei ole kovin kamalaaaaa..........voi vittu

    Äänestä

  • jepua kirjoitti:

    kamala juttu.vinkki pidä huoli omista asioista.tollainen ei ole kovin kamalaaaaa..........voi vittu

    EIHÄN SE OLEKKAAN KAMALAA VARASTAAHAN SUOMI KUSKI
    SAMOIN.

    Äänestä

  • AVNPOI kirjoitti:

    EIHÄN SE OLEKKAAN KAMALAA VARASTAAHAN SUOMI KUSKI
    SAMOIN.

    aika huvittavaa kun ne hyvät ja halvat venäläiset kuskit kaupittelee isäntien autosta milloin mitäkin tavaraa,mahtaa olla kova keskikulutus muuten senkin firman autoissa...hih hih

    Äänestä

ammattikuskit.Tervetuloa vaan polakit,latvialaiset yms muut rosvot...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Börje. kirjoitti:

Kun ulkomailta tulee ammattikuskit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu