Miten turha jätkä

Miettikää miten turha jätkä:

KetoPelto yrittää perustella lapsettomuuttaan --> lapseton
Kuuspakki yrittää perustella asuntojen kalleutta --> vuokralainen
Sixbacka yrittää perustella akateemisuuttaan --> dille

Voiko kaikki noista ominaisuuksista osua samaan tyyppiin? Voiko tuollaista looseri olla edes olemassa? No huh huh!
4254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kumpiko on turhempi: se, joka provosoi, vaiko se, joka provosoituu?

En ota kantaa Ketopellon lapsettomuuteen tai sen perusteluihin, mutta sanottakoon, että jos/kun lähtökohtaisesti (=kyseenalaistamatta, miettimättä) pitää lapsia elämän tarkoituksena, täytyy olla aika vedätettävä tyyppi. "Do like you fathers before", BYHÄHÄHÄHÄHÄH. Se mikä sopii yhdelle, ei sovi toiselle. Ja hyvä näin.

Kuuspakki ei käsittääkseni (oikeasti kirjoitan itsestäni mielelläni 3. personassa, se minulle suotakoon) ole ottanut kantaa omaan asumismuotoonsa tai asumismuotojen "paremmuusjärjestykseen" ylipäänsäkään. O.K. ei vain pidä järkevänä taloudenpitona sitä, että maksetaan LIIKAA, mistään. Sillä, miten O.K. asuu, liikkuu, mikä kolutus O.K.:lla on ja onko O.K.:lla lapsia tai ei, ei ole mitään väliä. VAIN MIELIPITEILLÄ ON MERKITYSTÄ. KÄYTTÄKÄÄ AIVOJANNE!

Sixbacka, en tunne, mutta en nyt lähtisi heti leimaamaan ketään dilleksi. Etenkään en "akateem., OKT, 3 lasta" -nimimerkin kaltaisella surkealla viestillä. Mikä sinä olet kenenkään looseriutta arvioimaan? Vai antaako OKT, akateeminen tutkinto ja 3 lasta oikeuden tähän automaattisesti. BYHÄHÄHÄHÄHH, AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA. Oletko edes varma isyydestäsi, HÄHÄHÄHÄÄÄÄ.

Äänestä
  • JOrmaBelli taas vänkyröi

    BUBUHAHAHAHHAA

    BYBYBÄHÄHÄHÄHÄH

    JORMAbelli BYBYYBHÄHÄHÄH

    Äänestä

  • BUBUBUHAHAHHAHA

    O.S.U.M.A.

    BYBYYBHÄHÄHÄÄHÄH

    U*P*P*O*A*M*I*N*E*N*

    Olvi kepukassiin hit and run

    BYBYHHÄHÄHÄHÄÄH

    Äänestä

PASKA JA TÄYSIJÄRKINEN HENKILÖ NYT EI LAPSIA BYYKAA, HYVÄNEN AIKA SENTÄÄN, ILMASTOKATASTROFI ON JO TUOSSA TUOKIOSSA TAPPAMASSA LAPSENNE....
ONKO SE IIIIIHANNAAAAA.............

Äänestä

Kommentoi aloitusta


akateem., OKT, 3 lasta kirjoitti:

Miettikää miten turha jätkä:

KetoPelto yrittää perustella lapsettomuuttaan --> lapseton
Kuuspakki yrittää perustella asuntojen kalleutta --> vuokralainen
Sixbacka yrittää perustella akateemisuuttaan --> dille

Voiko kaikki noista ominaisuuksista osua samaan tyyppiin? Voiko tuollaista looseri olla edes olemassa? No huh huh!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu