Okei eli taas on poliisit siirtänyt voimavaransa olennaiseen, eli prätkien kissansilmien e-hyväksynnän tarkastamiseen ja kaikkeen muuhunkin liikenneturvallisuutta lisääviin toimenpiteisiin.
Vaimennin ei ole alkuperäinen, joten joudun sen menemään muutoskatsastamaan. Kelpaako tuo vaimennin, kun siinä ei ole valmistajaa, eikä mitään e-merkintöjä, jos äänet riittävän hiljaiset? Pyörä on -89, eikä tuollaiseen saa vaimentimia joka puljusta. Onko faktatietoa?
Vaimennin ei ole alkuperäinen, joten joudun sen menemään muutoskatsastamaan. Kelpaako tuo vaimennin, kun siinä ei ole valmistajaa, eikä mitään e-merkintöjä, jos äänet riittävän hiljaiset? Pyörä on -89, eikä tuollaiseen saa vaimentimia joka puljusta. Onko faktatietoa?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oliko kehä kolmosen sisällä? Onko ne bomberit niitä, jotka on nyt poliisien erikoissyynissä?
Entinen mp-poliisi oli lapsikatraan (2-todella nuorta poliisia) kanssa jakamassa lappuja lintsin lähellä. Ukko huito tutkan kanssa ja kaikki 2-pyöräset syyniin, vaikka ei ylinopeutta ollutkaan (ainaaan minulla)
Puutteet olivat raskauttavia mm. heijastin ja kilven pidike puuttui. Sakothan siitä sitten tuli.
Auttaakohan "bomberien" huumorisakotus ajotapaan ja lakien kunnioittamiseen. Mitäs luulette?
Harri Helin (Sucks, kuuluisa tarramies)?
Muakin se runkku on kiusannut muutamaan otteeseen.
On kuulemma vaihtanut nimeä yms... Valitettavasti ei hiippakuntaa.
Samanlaisia kyrpiä on ollut vuosien saatossa ennenkin.
Jo -60 luvulla oli omansa, en muista nimeä, mutta pilkunnussija kyrpä sekin tarinoiden mukaan oli.
Ja -80 luvulla vaikutti Stadissa yks vitun Kyrpä Kaikkonen, kiusaten mm kuraläppäasioissa pyörämiehiä.
Mies sai minkä ansaitsikin. Ampui kuulemma vahingossa itseään reiteen, omalla virka-asellaan! RUAHAHAHAHAHAHA!!!!!
Loppui siihen sen prätkäkyttäily ja siirretiin johonkin muuhun hommaan.
Onneksi edes osa prätkäkytistä on suht asiallisia, eivätkä tee tikusta asiaa. Muutenhan harrastus olis yhtä helvettiä.
Tommoset pilkunnussinta hommat saavat aikaan vain raivoa ja asennevääristymiä.
Kyttäviha on melkoinen mielenhäiriö, joka saa paljon hankaluuksia aikaan, ainakin sen valtaan joutuneelle.
Kaikkosen nipotuksesta raivona mäkin vetelin aikoinaan japsipyörillä torvi auki, ohi mistä mahtuu, tyyliin Ghost Rider.
Tosin pärrässä oli vähemmän tehoja ja huippuja kuin nykyään.
Ei keulinu enää kolmosella kaasusta ja huippuakin vain 280km/h.
Oli ne aikoja ne....
Nykyään käyn vain chopperilla Kaivarissa naisissa!
Täällä tampereen seudullakin oli tunnettu prätkäpoliisi jonka lähestyminen sai "hälytyksen" aikaan ja kaikki pyörät katosivat kaduilta.
Jos tämä herra pysäytti ajoneuvon,niin aina tuli sakot.Tämä sankari oli lahjakas keksimään vaikka ruostepilkusta sakkovikaa!