Ongelma

Samuli93

Minulla on pieni ongelma jota viime vuonna ei tosin ollut. Kasvihuoneeseeni on alkanut ilmestymään muurahaisia. Millä lailla niitä voisi torjua?

1

406

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sitruunavalmiste

      Apteekeissa on myytävänä sitruunahappopitoista öljyä, jonka kauppanimeä en muista. Sain tiedon vasta torstaina koulukaverilta enkä ole itsekään ostanut sitä. Apteekissa kannattaa tarkistaa, että myytävä valmiste on nimenomaan muurahaisten poistoon.

      Valmisteessa on oikea laimennussuhde. Sekoita mitattu seos muurahaisten kulkureitille ja tulosta tulee.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      354
      1434
    2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      217
      850
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      69
      827
    4. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      793
    5. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      769
    6. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      765
    7. 56
      691
    8. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      66
      679
    9. 59
      675
    10. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      60
      659
    Aihe