HEI
en ole nyt kirjoittanut tänne melkein puoleen vuoteen, joku varmaan muistaa mut.
olin töissä ja nyt taas työttömänä....
ihmeellistä että tässä pikku hiljaa alkaa kyvyt palaantumaan...näen jo unia...yksi uni jäi kaivelemaan....herätessäni en sitä niin erikoisena pitänyt vaikkakin tiesin että jotain ne nyt merkitsi...mutta laisuus on paha.
oikeastaan mitä enään VARMUUDELA muistan on se että jollakin oli mennyt sellainen joku metalli putki päästä läpi. no meni kolme päivää ja katson uutisia ja näen että YK.n rakennus on räjähtänyt. miestä kannetaan paareissa ulos ja rinnalla kävelee sotilas joka piteleen potilaan päästä läpimennyt meralli putkea...siinä vaihessa kauhistuin ja huomamsin että olisin voinut tietää tästä tapahtmasta enämmän, jos vain olisin jaksanut käydä unen läpi herätessäni.
oli todella lähellä että en soittanut YK.lle ja kertonut asiasta...varmaan jos oiken muistelisin niin saisin muistettua vielä..voisin muistaa eritäin ratkaisevaa tietoa ehkä...mutta en halva mitään tutkintaa ympärilleni...pahimmassa tapauksessa mint luokitelaan iskun suunnittelijaksi....mistä sitä tietääkään mihin sitä mieli pystyy.
tuo oli itselleni hyvä osoitus että kehityn.
Himetyttää että näistä asioista puhutaan niin vähän.
munnin viikon loppuna alkoi aivan vain tuosta kertamaan juttuja mitä hälle on tapahnunut....jotenkin se vaivasi minua kovasti, oli todella lähellä että en sanonut että elä puhu niistä...en tiedä miksi mutta jotenkin se tuntuu että ei saisi puhua. mutta toisaalta halvasin koska se kehittää myös kykyjä.
sitten ehdoitus että nähdään kaikki tälläisiä kykyjä omaavat näkisi jossain? pidetäisiin vähän sellainen kokous jokka voidaan vaihtaa kokomuksi...itse tiedän että sitä voi jopa tosiaan luulla itseään hulluksi jos ei tiedä että tosia nämä ovat.
ehkä mikä tekisi minulle hyvää olisi päästä käymään lapsuden kodissa jossa kaikki nämä alkoivat..tai josssa muistan ensimäiset "valoilmiöt" joka jotenkin iheellisesti tuli ikkuna lasin läpi. olin silloin jotain 5 vuotta....muista että monesti silloin puhuin ja ajattelin sellaista isoa avaruutta..sitä on vaikea selitää....mutta sellaista jota en voinnut mitenkään edes keksiä siinä iässä. siloin se pelotti, mutta oli kuitenkin jotenkin niin turvallista. ja silti ne vierailut pelotti.
tässä on ollut tarkoitus vähän muutta tuonne maalle että voisin mietiskellä näitä ja muutenkin vaikka kirjoittaa näistä vähän tarkemmasti ylös.
sitten olen ´vähän aikaa sitten alkanut miettimäään että mitä varten jollakin on tälläisiä kykyjä? koulutetaanko meidät joku jotain tiettyä varten?
sitten taas olen pistänyt aika tavalla merkille että monesti nämä jutut kulkevat suvussa....joku aika kaukainen sukulainen on jopa poltettu noitana roviolla vainon aikaan.
mutta se mikä on totta että nämä aika lailla ohjailee päivän kulkua ja tekemisiä. sen noudattaminen on tärkeää.
jos saisin jotain toivoa toivoisin löytäväni elämän kummpanin jolla olisi samallaisia kykyjä....olisi kiva nähdä mitä lapsista tulee sitten.
mikä näitä voimia oiken ohjaa......
mä tunnen olevani näiden asioiden kanssa niin yksin....kumpa he tulisivat ja näyttäisivat tarkoitukseni ja opettaisit.
olen jossain ihmeen tälläisessä väli tilassa matkalla tarkoitusta......
tiedättekö kirjoitan vain mitä mieleen tulee...varmasta saman "henkiset" saavat näistä paljonkin irti...varmaan aika samankalsisia tuntemuksi tiellä.
Mutta pitäisi kokoonut johonkin joukolla ja puhua. ehkä kokeilla myös jotain pientä.
sitten kerrotaisiin mailmalle isoti mitä on oikeesti olemassa josta on vaijettu aina..
luulen että monta meitä on vielä kotona pähkäilemässä...varmaan myös olisi hyvä antaa lapsillekin tämä ajatut löytäisivät ja HYVÄKSYISIVÄT he kykynä jo aikaisemmin...voisivat sitten niitä alkaa hehittämään...
sitten halvan sanoa että mitä olen joitakin unokirjoja lukenut niin eipä ne unien selituset pitä mitäään paikkaansa...roskiin sellaiset kirjat...
uskon itse että unet pitää tulkita itse mieli avoinna ilman mitään turhia ajatuksia. joskus tuntuuu että niissä ei ole mitään järkeä mutta silti ne osuu oikeaan.
KOMMENTOIKAA ASILLISESTI kiitos !"
Taas mukana täällä
2
173
Vastaukset
- maria
voisitko mitenkään tarkistaa kirjoitustasi ennekun laitat tulemaan läpi tänne saakka. Kirjoitusvirheitä niin paljon että koskee lukea..sattuu ihan oikeasti...sori vaan.
- Marcel
Eikös ole hyvä asia se, että voit tällä palstalla purkaa noita kokemuksiasi? Monella on näinä aikoina yhä lisääntyvässä määrin erilaisia rajatieteen kokemuksia.
Olemme koulutuksessa. Varsinkin öiseen aikaan saammme tietoa tulevasta muutoksen ajasta, aivan tietämättämme. Toisille niistä jää muistijälkiä myös päivätietoisuuteen.
Sitten, lähempänä vuotta 2012, tieto aktivoituu.
Et ole siis yksin kokemustesi kanssa, vaan kuulut suurempaan joukkoon, joka toimii kontaktihenkilöstönä tulevassa muutoksessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6507981Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4662267Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332183- 1461756
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi251246Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511233Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1101146Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65842Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.58795Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7746