vain kouluttamattomilla?
mikähän siinä on
että tatuoinnit
14704
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Perustele mitä tarkotat "kouluttamattomille"?Nykyään se on ihan yhtä tavallista miehillä/naisilla kuten korvakorutkin on.
kouluttamaton
ja hymyillen kuljeskelen omia polkuja
Kerroppa oma koulutuksesi nyt ensialkuun.
Kerro myös miksi ja miten olet tullut päätelmääsi?
Voin kertoa, että tulet hämmästymään!
perusteluja väittämällesi!
Voisit samalla vastata toiseen aloituksesi kaltaiseen kysymykseen: "Mikähän siinä on, että miehillä on vihreät silmät?"
kun kansakoulu pohjalla seikkailee ulkomailla,kielitaidottomana ei ymmärrä mitä ovessa lukee.
Sitten vaan jotenkin joutuu tatuointi sappiin ja eikun kuvia pintaan,ulos mennes viel kova rähinä ,kun rahaakin pitäs antaa.
pänniä! Luulisin niin koska sulla ei ole varaa etkä varmana uskalla mennä siihen neulan tikitykseen.Jos toiset ottaa tatuloinnin niin älä välitä,Se on kuule monesti kaunista taidetta.Sinä luultavasti olet aika kouluttoma ite.Käyppäs sanomassa mielipitees jollekkin ammatti tatuloialle,kuulet kunnias.Mene myös katsomaan sivulle....www.tattoo.com....kauniita kuvia.
oli ihan kaunis ilma tänään.
että akateemisesti koulutetuilla ei ole mielikuvitusta, koska he ovat koko opiskeluaikansa joutuneet opettelemaan asioita teoreettiselta kantilta, eli ilman omakohtaisia kokemuksia? He ovat opetettuja. Kouluttamattomit puolestaan ovat itseoppineita oman kokemisen kautta ja se antaa enemmän näkemystä elämään. Kouluttamaton ei perustele tekemisiään, koska hän uskoo kokemukseensa. Koulutettu puolestaan uskoo siihen, mitä hänelle on opetettu.
kaikkia maailman ihmisiä nakuina, enkä tiedä heidän kouluttautumistaan, joten en osaa tilastoida, kellä tatuointeja on, ja kellä ei, niih.
mafiosot kostoksi jostain tatuoivat sammuneen tai huumatun kaverin kasvoille hirvittävän kuvion....?
...! ei kun Papillonissahan se oli!
tullessaan meni ja teetätti siitä tatuoinnin.
Kun naapurin kiinalainen näki sen, ratkesi nauramaan.
Kuvassa luki " halvalla hyvää tavaraa"
Koulutustasoani en pysty vertaamaan mutta tsunamin säikyttämänä tatuoitin vasempaan kainalooni sotun, veriryhmän ja FIN.
Olemme jonkin verran matkoilla ja jos tsunami tai bussikatastrofi yllättää niin tatska saattaa auttaa tunnistamisessa.
Luulisi kainalossa kestävän pahemmankin myllerryksen.
Jos ukko palaa niin sitten ei auta kuin hampaat tai DNA.
Aiheeseesi.
Jossain määrin saattaa arvelussasi olla perää.
Salihavaintojen perusteella suurimmat ( todella peittävät ) tatuoinnit tosiaankin ovat amiksen käyneen porukan kundeilla.
Näkemäni naiset ovat hillitympiä.
...muutaman Proffan joilla ON Tatska=D