Pitäiskö vai ei.....??

mä en tiedä pitäiskö mun mennä juttelee yhen jätkän kanz ku se kattoo aina välil mua silmiin ja sillee....se on tosi söpö...se on 8.luokal ja mä oon 9.luokal....jos mun pitäis mennä juttelee sen kanz nii mistä mä juttelisin...??
toivon et autatte mua...
1258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mene vaan jutteleen jos haluat.. eipä sua kukaan varmaan estelekään.
Juttele sille vaikka koulusta tai jostain mahdollisesta tulevasta tapahtumasta.. tai voithan sä vaikka sanoa, että löitte kaverin kanssa vetoa ettet uskalla tulla juttelemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-eve- kirjoitti:

mä en tiedä pitäiskö mun mennä juttelee yhen jätkän kanz ku se kattoo aina välil mua silmiin ja sillee....se on tosi söpö...se on 8.luokal ja mä oon 9.luokal....jos mun pitäis mennä juttelee sen kanz nii mistä mä juttelisin...??
toivon et autatte mua...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu