Ratsastusloma Virossa Pärnun lähellä

vim

Hei, tulimme juuri ratsastuslomalta Sassin hevostilalta, joka sijaitsee Pärnun lähellä. Hieno paikka, mukavat hevoset, suosittelen!

4

2626

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Piip

      Mukava kuulla! Harkitsen juuri vastaavaa lomaa kesälomalleni. Paljon tuli maksamaan matkoineen, onko hyviä vinkkejä muuten?

      • minäpä

      • taruas
        minäpä kirjoitti:

        http://www.altaitravels.com/

        Venäjälle Altain vuoristoon ratsastusmatkoja. Kannattaa käydä katsomassa nettisivu, reissut on upeita!

        Hei,
        Unkarissa on myös mukava ratsastuspaikka. Kivat hepat, pehmeät hiekkatiet, mukava ratsastuksenohjaaja, saunaankin pääsee ratsastuksen jälkeen ja kaikki toimii helposti suomen kielellä. www.heppa.net.


      • Paprikainen
        taruas kirjoitti:

        Hei,
        Unkarissa on myös mukava ratsastuspaikka. Kivat hepat, pehmeät hiekkatiet, mukava ratsastuksenohjaaja, saunaankin pääsee ratsastuksen jälkeen ja kaikki toimii helposti suomen kielellä. www.heppa.net.

        Ehdottomasti suosittelen Unkarin Uilungyelin (aivan väärin kirjoitettu, tiedän!) kylässä sijaitsevaa suomenkielistä ratsastuskohdetta. Budapestin lähelläkin vielä. Palvelun saa suomenkielellä, suomalaiset ratsastuksenohjaajat, ihanat maastot, hyvät hevoset, hyvä ruoka, hyviä hierojia majoitustilalalla jne. Yhdistimme viikon Unkarin reissuun 4 vrk ratsastustilalla ja 3 vrk:tta Budapestissa, nauttien viikonlopuksi ihania leivoksia, shoppailua ja kylpylässä liottelua. Ihana ihana reissu, uutta reissua jo suunnitellaan!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      56
      2215
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      201
      2051
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1392
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1180
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      939
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      58
      887
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      855
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe