Outi Alasen sivut!

Näyttelijä Outi Alanen ihmetteli HS:n kuukausiliitteessä (toukokuu-08) että varmaan omat nettisivunsa ovat aiheuttaneet osan siitä, ettei häntä haluta enää näytelmien tai elokuvien rooleihin. Katsokaa ja vetäkää itse johtopäätöksenne, onko päätelmä oikea:

http://www.saunalahti.fi/lerpa/
22927
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tyyli ja huumorintaju ei ole mua varten, mutta sen osalta mitä luin näyttää kirjoittavan asiaa, ainakin esko ahosta ja vanhasesta oli oikeita kommentteja. erikonen persoona, outi siis, lapsellinen ja tykkää huomiosta, mutta mahtuuhan meitä tänne.

Äänestä

Mielestäni Alasen sivut on huippuhauskat!
Värikkyyttä ja persoonallisuutta löytyy, ja tylsyys ja tavanomainen sievistely on kaukana!
Suoraa puhetta ja vauhdikasta meininkiä!
Varsinkin tuo on aika räväkkää että Alanen yhtenä harvoista pistää Mattiesko Hytöselle kunnolla kampoihin 6-0!
jos Alanen olis näyttelijä Hollywoodissa se vietäis käsistä, ulkonäköä ja persoonallisuutta löytyy. Siinä on samaa meininkiä kuin Duudsoneissa, kun laitetaan ittensä likoon niin silloin laitetaan likoon.
Mut suomessa täällä jostain syystä meidän yleisön pitää tuijottaa vuodesta toiseen samoja valjuja naamoja jotka on salkkareissa ja kotikadussa ja mainoksissa kuluneet puhki.
Minä tykkään Alasesta. Long live Outi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelen..... kirjoitti:

Näyttelijä Outi Alanen ihmetteli HS:n kuukausiliitteessä (toukokuu-08) että varmaan omat nettisivunsa ovat aiheuttaneet osan siitä, ettei häntä haluta enää näytelmien tai elokuvien rooleihin. Katsokaa ja vetäkää itse johtopäätöksenne, onko päätelmä oikea:

http://www.saunalahti.fi/lerpa/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu