voiko soittoääniä

Miten voi olla, että kun jokin mainostaa, että saa ilmaisen kännykkä-/soittoäänen, niin sen lataaminen kuitenkin maksaa. Eihän se silloin mitenkään ole ilmainen? wlan tai jotain?

Eikö se ole aivan harhaanjohtavaa mainontaa?

... ei ollut oikein sopivaa palstaa
4524
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ÄLÄ lataa IKINÄ soitto ääniä mm. näiltä palveluilta: Glomobi, ZED eli myös 4Mobile, Jamba, sun muita. Itselleni tuli yllätys lasku noin 50e kuukaudessa. Sitten vielä kaupan päälle saat ne lopetettua sen hyvällä tuurilla siis tosi hyvällä ilman liittymän lopettamista se ei nimittäin lopu sillä ''STOP jotain'' viestillä´, koska ne numerot on vuokrattu joltain toiselta yhtiöltä eikä niiden koneet ymmärrä sellaisia käskyjä! Varoittakaa kaikkia! netissä on tällä hetkellä TODELLA Paljon tieto sekä rahan huijaus sivustoja!!! Älä tilaa mitään lukematta ehtoja ainakin sata kertaa!!!

Äänestä
  • Äänittäkää itte tai ladatkaa levyhyllystänne,niin mä teen...ei huolia,hyvin skulaa. ;D

    Siis jos kännyn perusäänet ei riitä,miettikää pikkuusen tykönänne.

    Äänestä

  • Kannattaa todellakin miettiä tarviiko noita palveluita vaikka tyrkyllä ovatkin. Yhden ilmaiseksi luullun taustakuvan hinnaksi tuli kymppi. Sitäkään kuvaa ei tullut puhelimeen asti ja peruin vielä koko roskan saman tien kun hinta selvisi, latauksen jälkeen. Silti se kymppi vaan pulitettiin.

    Sekava meininki, eikä reilua peliä asiakasta ajatellen. Koko ajan kärkytään vaanitaan ja kiemurrellaan mainoksilla jotta pistettäis likoon rahaa tarpeettomasta, tarpeettoman paljon.

    Äänestä

  • vastaamaan ja sain tuutin täydeltä tulevia viestejä joista jouduin itse maksamaan vaikka en edes katsonut niitä.
    Valittakaa kaikki kuluttajariitalautakuntaan. Se on kanava josta saatte rahanne takaisin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ladata ilmaiseksi kirjoitti:

Miten voi olla, että kun jokin mainostaa, että saa ilmaisen kännykkä-/soittoäänen, niin sen lataaminen kuitenkin maksaa. Eihän se silloin mitenkään ole ilmainen? wlan tai jotain?

Eikö se ole aivan harhaanjohtavaa mainontaa?

... ei ollut oikein sopivaa palstaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu