hikoilua ja pään kivistystä

marie

Hei!
Onko ketään 37 vuotiasta, joka osaa kommentoida
onko kuukautiset mielestäsi pahentuneet ja varsinkin niiden oireet sitä mukaa kun ikää tulee? Meikäläinen on kävelevä aikapommi viikkoa ennen kuukautisia.Kaikkein inhottavinta on voimakas hikoilu, pään kivistys ja kireys ja vatsan pömpötys.
Laihdutinkin jo 5 kg pois, aloitin b-vitamiinikuurin jne. Tuo b vitamiini auttaa kireyteen, mutta mikä auttaa hikoiluun?

1

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sal

      Olen 40-vuotias ja kyllä minustakin on tuntunut samoin, että kuukautiset ja oireet ovat pahentuneet viime vuosina. En tiedä, onko sitten kyse vain siitä, että aika kultaa muistot ja että mitä vanhemmaksi tulee huonommin jaksaa. Nyt olen joutunut syömään muutaman kuukauden reumalääkkeitä, joiden takia kuukautiskivut ja muut oireet ovat vähentyneet huomattavasti. Olen alkanut ajatella, että kuukautiset olikin oikeastaan pikkuharmi. Tälläistä tämä elämä on. Eikö ne kiinalaiset sano, että kävele päivä liian pienissä mokkasiineissa niin muut huolet unohtuvat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      139
      3860
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      341
      2993
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      9
      1892
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1635
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1089
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      944
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      761
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      751
    Aihe