Olen vaihtamassa Elisan laajakaistaan. Osaatteko neuvoo mikä adsl-modeemi olisi paras?! Nyt näyttäis Elisalla olevan tarjouksessa joku roadrunner-modeemi 99 egee... onko kokemuksia tuosta?
Ilmeisesti ulkoinen modeemi on paras vaihtoehto?
Ja ilmeisesti Elisa on täällä Tampereen seudulla paras vaihtoehto?
Elisalaiset !
4
578
Vastaukset
- kokemusta
Kyllä Elisa on hyvä ja turvallinen valinta.
Totta ihmeessä ulkoinen modeemi on paras hankkia.
Eikä sillä modeemin merkillä ole merkitystä jos vain yhtä konetta käytät, osta vaan tuo tarjouksessa oleva se on ihan hyvä. - Repe Ruutikallo
Jos sää asut keskustan tai Amurin tietämillä, langaton Wlannet on aika ylivoimainen. Maksaa 33 e/kk ja nopeus täys mega. Käyvät ilmatteeks mittaamassa onko kenttää. Toimii kuulemma komeesti jos on. www.wlannet.com tais olla osoite.
- masa
kun mulla nimenomaan on just nyt toi WlanNet ! ja oon muuttamassa pois sen katvealueelta...
on muuten ollu pirun hyvä ja halpa ja nopee liittymä...eli suosittelen WlanNettiä kaikille, joille se vaan on mahdollista!
- Nojoo
tuosta roadrannerista on sekä itseltäni, että tuttavapiiristäni. Kokemukset ovat olleet myönteisiä. Ulkoinen RR44 mahdollistaa 4 koneen liittämisen lennossa verkkoon tai irrottamisen siitä. Lisäksi sisältää palomuurin. Nykyiset mallit (Itselläni vanhempi) kykenevät, ilman buuttausta, palaamaan takaisin verkkoon yhteyden katkettua. Noita yhteyden katkeamisia kun sattuu silloin tällöin itsekussakin verkossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15311655
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485423Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p434397Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323632Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392718Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071646Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601596Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?951489Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361431