Danielle Steel suosikkini

into

Haluaisin ostaa kaikki mahdolliset Steelin kirjat ja hänen romaaneistaan tehdyt videot... Jos haluat luopua omistasi, kerrothan?

10

2512

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ice

      Mikä oikein viehättää Steelin kirjossa?
      Itse en niitä voi oikein sietää...
      Luin kerran yhden kirjan jota pidin mahtavana, no sitten luin seuraavan, ja katsos juoni oli kuin kopio edellisestä..tietysti uudet henkilöt ja vähän erilainen juoni mutta muuten...?
      Kirjoja en omista, onneksi!
      Mutta vastaa, minua todella kiinnostaa!

      • huey

        Asiallinen kysymys, samaa voisin ihmetellä minäkin. Ethän vain jätä vastaamatta, into!


      • into
        huey kirjoitti:

        Asiallinen kysymys, samaa voisin ihmetellä minäkin. Ethän vain jätä vastaamatta, into!

        perseestä? jos minä tykkään jostakin, antaako se sinulle oikeuden olla kusipää? rakasta itseäsi!


      • into

        osaisimpa perustella. nyt vain tuntuu siltä että niitä on helppo ja kiva lukea. niissä kuitenkin on jotain tuttua historiaa ja sopivasti romantiikka. tällä hetkellä menossa steelin 9. kirja. ja vielä jaksaa kiinnostaa. seuraavaksi käyn suomen historian kimppuun, tykkään vain innokkaasti lukea kaikkea.


    • wilma

      ja jos mulla olisi omia, niin maksaisin vähän, jos joku veis pois.

      • into

        mielipiteestäsi. tällähän porskuttaa taas pitkään...


      • niin musntakin
        into kirjoitti:

        mielipiteestäsi. tällähän porskuttaa taas pitkään...

        Päivien kimallus on hyvä


    • Jukka-Pekka Hätälä

      Minä kuulun myös Danielle Steelin faneihin.
      Ja olen lukenut paljon Danielle Steelin kirjoja paljon.
      Mm Siskokset oli hyvä kirja.
      Samoin mm Talo Mahdotonta Hänen kuninkaallinen korkeutensa ovat hyviä.
      Oletko sinä Into lukenut Vielä Danielle Steelin uusimpia ilmestyneitä kirjoja.
      Uusin ilmestynyt Danielle Steelin kirja on Bungalow nro 2.
      Pitäisi minun toivoa joko joulu tai syntymäpäivälahjaksi.

    • Minniliiniska

      Hei. Luin tiettävästi ensimmäisen Danielle Steelin kirjan, Hänen kuninkaallinen korkeutensa ja joudun yllätyksekseni toteamaan, että mitä pidemmälle kirjaa luin, sitä enemmän minua ärsytti. Vaikka en olekaan enää nykyään niin innostunut mistään ns. Harlekiiniromskuista, tiedän kuitenkin Steelin olevan tunnettu tämän tyylin kirjailija. Mutta siis kirjaan. Aihe oli ihan kiva ja edetessäni kyllä kiinnostuin miten parille käy, mutta lähinnä ärsytystä aiheutti kirjoitustyyli. Väkisinkin oli ajateltava, että pitääkö Steel lukijoita idiootteina vai muuten vain huonomuistisina, koska hän toistuvasti, jopa useita kertoja yhden sivun aikana toisti itseään. Kuten nimikin paljastaa, oli päähenkilö kuninkaallinen nainen ja rakastui "tavikseen", vaikkakin lääkäriin. Jos ei kirjan 384:n sivun aikana ainakin 10000 kertaa toistettu miten mahdotonta naisen olisi saada rakastamansa tavis, koska protokolla, historia ja velvollisuus sen estää niin ei yhtään. Välillä tuli mieleen, että josko kirjailija itse oli huonomuistinen eikä muistanut mitä oli edelliselle sivulle kirjoittanut, kun se asia tuli toistettua viimeistään heti seuraavalla sivulla. No, minun mielipiteenihän tämä vain on, mutta ei ainakaan minua kannusta toista Steelin kirjaa lukemaan. Tämän kirjan sain kirjahyllyään karsivalta ystävältäni, joten täytyy katsoa, jos sieltä vielä Steeliä tulee, annanko toisen mahdollisuuden. ;-)

    • Anonyymi

      Moikka, mulla ois myydä kaikki hänen leffansa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      388
      5794
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1742
    3. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      27
      1149
    4. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      121
      1033
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      95
      914
    6. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      56
      904
    7. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      46
      882
    8. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      132
      882
    9. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      861
    10. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      833
    Aihe